Odnawianie parkietu przez cyklinowanie oraz odpowiednia pielęgnacja drewna

Last modified date

Każdy kto posiada podłogę drewnianą bardzo dobrze wie, iż łatwo można ją uszkodzić albo pod wpływem wilgoci może ulegać zniekształceniom. O takie podłogi powinniśmy wyjątkowo dbać, czasem jednak nawet podczas codziennego użytkowania powstają małe uszkodzenia. Zależnie od tego jakiego typu posiadamy posadzkę, taki jest sposób jej odnawiania. W inny sposób postępuje się z podłogami pokrytymi lakierem, w inny sposób z olejowanymi

Cyklinacja parkietu

Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej stosowane są drewniane (Polecam kołki ryflowane) parkiety pokryte lakierem- nakłada się kilka warstw produktu na drewno. Każdy wykorzystywany lakier ma jednak inną wytrzymałość na przykład na ścieranie, dlatego po jakimś czasie mogą powstać wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Gdy w drewnianej podłodze zrobiły się na przykład nieduże rysy możemy w łatwy sposób je usunąć wykorzystując specjalne mazaki lub woski. Wybierając je, musimy dobrać je odpowiednio do koloru naszej podłogi z drewna. W przypadku dużych uszkodzeń na przykład parkietu wymagane będzie jego cyklinowanie.

Jeżeli interesują nas firmy, które mogą wykonać cyklinowanie parkietu Katowice jak również inne duże miasta będą idealne, by odnaleźć profesjonalne firmy. Urządzenie do cyklinowania można sami zakupić, jednak bardzo ważne jest, żeby urządzenie obsługiwała osoba z doświadczeniem, gdyż możemy uszkodzić parkiet. Renowacja poprzez cyklinowanie polega na szlifowaniu warstwy lakieru coraz bardziej drobnym papierem ściernym.

Kolejnym krokiem jest zaszpachlowanie przestrzeni pomiędzy szczelinami, a potem pomalowanie lakierem całej powierzchni posadzki. Jeżeli chcemy, aby nasz parkiet odzyskał dawny blask oraz piękno powinniśmy wykonać cyklinowanie parkietu Katowice lub Poznań to miejscowości, w których możemy znaleźć firmy mające w swojej ofercie usługi na najwyższym poziomie, które potrafią skutecznie odnowić zarówno podłogi pokryte lakierem jak i te olejowane, które wymagają innej pielęgnacji.

Aby przedłużyć życie naszej podłogi z drewna można zdecydować się na zabiegi renowacyjne przykładowo w formie cyklinowania parkietu. Powinniśmy jednak troszczyć się o nią także na co dzień, stosując dobrej jakości płyny do mycia parkietu czy też nabłyszczające woski.

admin