Odkrywcza technologia nakładania wzorów

Zręczność, artyzm lub technologia. To wszystko może odnosić się do ślicznych wzorów, nawet w trudno poręcznych przedmiotach. Prawdopodobnie każdy z nas widział pojazdy bądź motory, jakie zwróciły naszą uwagę nie marką, lecz wyszukanymi wzorami na maskach oraz drzwiach.

kolory

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com
Technologia hydrografiki to metoda nakładania wzorów też na trudne obiekty. Można stwierdzić, że jest to przebieg malowania rzeczy za pomocą jak sama nazwa podkreśla wody i grafiki. Przed narzuceniem wzoru trzeba pomalować rzecz lakierem z kolorem, jaki będzie tworzył spodnią warstwę, zaś po dodaniu folii do hydrografiki pomalować całość lakierem bezbarwnym, by zabezpieczyć wzór przed uszkodzeniem. Do sporządzenia wzoru metodą hydrografiki pożądana jest woda o temperaturze 30 stopni, z tej przyczyny wskazane jest kupić specjalną wannę do hydrografiki, która utrzymuje temperaturę wody. Konieczna będzie folia ze wzorami, które można kupić na Polskim rynku czy zamówić z własnym wzorem.

Zainteresował Cię ten artykuł?! To przejdź do oferty listwa podokienna, aby zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

A też aktywator nanoszony na przedmiot pistoletem lakierniczym bądź można także nabyć aktywator w sprayu i zmywarka przemysłowa czy szlauf. Należy również mieć kolorowy lakier jako podkład i lakier bezbarwny na rzecz umocnienia wzoru oraz przed możliwym zniszczeniu.

lakiery

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Koniecznie także należy naszykować cały rzecz nim naniesiemy podkład poprzez zmatowanie całej powierzchni tego przedmiotu, jak też jej odtłuszczeniu. By zdobyć wiedzy i umiejętności należałoby najpierw pod okiem profesjonalisty przejść trening hydrografiki. Hydrografika to dosyć oryginalna metoda nanoszenia różnorodnych wzorów, jednak nie brakuje profesjonalistów w tej sferze. Przeróżne firmy oraz organizację zajmujące się hydrografikom realizują kursy praktyczne oraz teoretyczne – oferta na . Dzięki temu szkoleniu otrzymasz umiejętności, jakie można używać w pracy lub w zaciszu domowym.

admin