Odkryj sposób na zdrowy sen. Przekonaj się, że i Ty jesteś w stanie wstawać rano zrelaksowany i pełen energii.

Last modified date

Sen to niesłychanie ważny czas, w którym odpoczywamy, regenerujemy siły oraz wracamy do zdrowia. Dowiedz się, co musisz zrobić, by Twój sen był głęboki i mocny.

Materac – recepta na zdrowy sen
Jeżeli planujesz zakupić nowy materac, musisz pamiętać o kilku istotnych zasadach. Po pierwsze miej świadomość, że wybór dobrego materaca, nie jest taki oczywisty. Na rynku istnieje wiele ofert. Które z nich są najlepsze?

Gdy wybierasz doskonały materac powinieneś wziąć pod uwagę następując czynniki: wzrost, wagę, wiek oraz ewentualne schorzenia kręgosłupa. Wiedz, iż jeśli podczas snu ułożenie Twojego ciała będzie nieprawidłowe, pewnie rano będziesz czuł ból kręgosłupa. Nieprawidłowa pozycja może także być powodować zaburzenia w krążeniu krwi.
Fundamentalną sprawą przy kupnie jest stosowne podparcie kręgosłupa. Jeżeli nasz kręgosłup będzie miał dobre podparcie, to mamy gwarancję, że niezależnie od pozycji, w jakiej się znajdziemy (spanie na brzuchu, na plecach, boku) nasz sen będzie zdrowy.

Czym wyróżniają się wybrane materace?

Materac

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire

Na rynku mamy spory wybór materaców. Zobacz, jakie produkty możesz zakupić w sklepach. Materac sprężynowy bonellowy – jeśli masz konkretną wadę kręgosłupa, prawdopodobnie ten oto materac nie zdobędzie Twego serca. Dzięki swej konstrukcji (na trzon materaca składają się sprężyny w kształcie bonelli) jest wygodny, ale w trakcie dłuższego użytkowania ulega deformacjom – sprężynowy kieszeniowy – w takim typie materaca znajdziesz pionowe sprężyny obłożone pianką poliuretanową. Materac sprężynowy kieszeniowy jest zdecydowanie lepszy od swojego poprzednika. Dlaczego? Dlatego, że lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, a zatem odciąża kręgosłup. Ponadto materac sprężynowy kieszeniowy (zobacz materace kieszeniowe) jest bardzo wygodny i zdarza się, że jest pomocny w rehabilitacji.

Materac lateksowy – jeżeli pragniesz, by Twój materac był wytrzymały, to jest oferta dla Ciebie! Materac lateksowy cechuje się wysoką odpornością na trwałe odkształcenia. Dodatkowo jest przepuszczalny dla powietrza i wilgoci. Jest w taki sposób stworzony, aby przeciwdziałać rozwojowi groźnych bakterii. Powinieneś zdawać sobie sprawę, że ten typ materaca jest bardzo elastyczny i z tego powodu świetnie dopasuje się do kształtu ciała, bez względu na pozycję, w jakiej spisz. Materac lateksowy jest fantastyczną propozycją dla dzieci.

Materac piankowy wysoko- i termoelastyczny – to już wyższa szkoła jazdy! Jeśli naprawdę zależy Ci na dobrym produkcie, to wskazany materac piankowy spełni Twoje największe wymagania. Dlaczego? Ponieważ doskonale dopasuje się do Twojego ciała. Gdy kupisz materac piankowy w Twoim życiu pojawi się znacznie więcej uśmiechu i pogodnych chwil.

Taki materac relaksuje ciało, dobrze wpływa na rozluźnienie mięśni. Musisz wiedzieć, że materace z pianki termoelastycznej są czułe na temperaturę ciała. Dzięki swym właściwościom w miejscu, w którym temperatura wzrasta, poczujesz większe odkształcenie podłoża. Kolejną zaletą tego materaca jest ich lekkość i dobra wentylacja. Materac piankowy wysoko- i termoelstyczny jest świetną propozycją, dla tych, którzy wybierają wygodę.

admin