Obraz, jako idealny prezent dla bliskiej osoby

Last modified date

Obrazy niegdyś pełniły funkcję zdjęć. Osoby bardzo zamożne, stać było by regularnie zamawiać swoje portrety lub portrety rodzinne u popularnych malarzy, które następnie zdobiły ściany domostw. Biedniejsi ludzie nie mieli jednak takiej możliwości. Dziś, zdjęcia są już tak dostępne, że po chwilowym zaniku, obrazy stają się znowu dosyć popularne. Niemniej zamówienie portretu dalej jest dość kosztownym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, których talent jest znany w środowisku. Rozwiązaniem mogą stać się drukowane obrazy, jakie stanowią naprawdę dość ciekawy pomysł np. na prezent.

obraz

Autor: Czesław Chwiszczuk
Źródło: Grupa Archicom
W związku z tym, że są drukowane, doskonale odzwierciedlają wzór. Jest to znacząca zaleta, gdyż w przypadku prawdziwych malarzy, obrazy czasami pozostawiają dużo do życzenia. W dodatku, obrazy takie są produkowane, w związku z tym tworzy się je bardzo szybko – obrazy tradycyjne przeważnie wymagają dosyć dużej ilości czasu. I najważniejsza zaleta – cena.

Są one niewielkie, ponieważ wykonanie takich obrazów nie wymaga istotnych nakładów. Taki obraz to znakomity prezent dla każdej osoby – przykładowo, na jubileusz warto wykonać obraz z fotografii, który będzie interesującą pamiątką. Taki tani prezent z pewnością zagwarantuje sporo wzruszeń.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne zajmujące informacje na interesujący Cię dział. Przejdź do kolejnego wpisu oraz czytaj wpis wiercenie żelbetu probudiament.pl.

Co więcej, drukowane obrazy sprawdzają się też w przypadku innych okazji, chociażby ślubu. Zdjęcie pary młodej, które posłuży do wykonania obrazu, natychmiast nabiera pewnego magicznego blasku. Obraz bowiem prezentuje się na ścianie na pewno atrakcyjniej niż zwyczajna fotografia – nietypowe obrazy.

obraz

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
Prezent w formie drukowanego obrazu może posłużyć do stworzenia ściany wspomnień, na której powieszone zostaną obrazy z wizerunkami wszystkich członków rodziny lub prezentujące znaczące wydarzenia z życia danej osoby. Obraz to podarunek dla każdej osoby niezależnie od wieku. Jego niska cena powoduje, że jest to alternatywa dostępna powszechnie, obecnie bowiem coraz więcej firm oferuje własne usługi pod tym względem. Wystarczy dopasować odpowiednią ramę i na pewno nikt nie zauważy, że obraz nie był namalowany, a wydrukowany z zastosowaniem nowoczesnych metod. Rzecz jasna, chcąc sprawić innej osobie radość podarowanym obrazem, koniecznie trzeba pamiętać, aby rozsądnie wybierać zdjęcie. Najlepiej jeśli fotografia będzie skorelowana z konkretną okazją.

admin