Obóz wakacyjny dla dziecka – warto się jeśli o to chodzi dobrze przemyśleć, co będzie dla niego najlepsze

Last modified date

Wyjazdy na wakacje – lubimy je nie tylko my, ale także nasze pociechy. Dla nich wiążą się nawet z większymi emocjami. W końcu tego typu wyjazd to zawsze coś nowego, atrakcyjnego i wyjątkowego. Maluch cieszy się z możliwości zobaczenia nowego miejsca, odkrycia go, z szansy na poznanie czegoś nowego i spędzenia czasu z rówieśnikami. Poza tym dla dziecka tego typu wyjazd to sposobność, by trochę się usamodzielnić, przyzwyczaić, że rodzice nie będą z nim w każdej chwili, wprawić się w realizowaniu codziennych czynności. Jeśli zatem tylko jest ku temu sposobność, jak najbardziej wysyłajmy nasze dzieci na rozmaite wyjazdy, obozy i kolonie. To będzie dla nich nie tylko przygoda, ale i szkoła życia.

Obóz konny

Autor: True Blue Animal Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej wybór obozu dla dziecka nie musi być łatwy. Warto się jeśli o to chodzi dobrze przemyśleć, co może być dla niego najlepsze. Kiedyś nie było takiego dylematu – dzieci wybierały takie kolonie, jakie były – zwykle wszystkie na takie same. Obecnie oferta jest już naprawdę szeroka. Co więc wziąć pod uwagę? Po pierwsze, rzecz jasna sprawdźmy wiek uczestników. Wybierzmy taki wyjazd, na którym inne dzieci będą miały ten sam wiek, co nasze dziecko. W końcu ani w młodszym, ani w starszym towarzystwie nie będzie się ono czuło dobrze. Pamiętajmy, że w tym wieku nawet rok czy dwa to już duża różnica w rozwoju, która może mieć znaczenie.

Ponadto aktualnie przyjemność z wakacyjnego wyjazdu można połączyć z rozwojem. Funkcjonują przecież obozy sportowe, językowe czy też np. obóz (obozy sportowe dla młodzieży) konny – szkoła jazdy konnej Patataj. Dopasujmy więc charakter kolonii do zainteresowań naszego malucha. Dzięki temu będzie on mógł nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć się pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, a także zyskać przyjaciół o podobnych zainteresowaniach. Możemy się również zdecydować na wyjazd zagraniczny połączony z nauką języka. To na pewno przyniesie ogromne korzyści. Tego rodzaju obozy są jednak z oczywistych względów dosyć drogie. Wszystko zatem zależy tutaj od naszego budżetu, naszych możliwości finansowych.

Czasami nawet warto pomyśleć o obozie z dziedziny, która naszego malucha niezbyt interesuje. Być może wówczas znajdzie on nowe wartościowe hobby. Jeżeli przykładowo pokocha konie, jazda konna warszawa stanie się jednym z jego ulubionych zajęć – . Same korzyści!

admin