Niezwykle funkcjonalne urządzenia do sortowania śmieci

Segregacja śmieci bardzo długo było u nas zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Mało ludzi miało w domu więcej niż jeden pojemnik na śmieci. Ostatnimi czasy uchwalono ustawę o segregacji odpadów i sytuacja na szczęście po długim czasie zmieniła się. Dla wielu osób korzystanie z wielu kubłów na śmieci stawało się na początku niemałym problemem. Zwłaszcza ludzie starsi nie orientowali się w szczegółach, w jaki sposób sortować śmieci. Inną kwestią było niezbyt profesjonalne przeprowadzenie wdrożenia nowego sposobu segregacji śmieci przez urzędników. Brakowało stosownych opisów i akcji informacyjnych, przez co tworzyło się ogólne zamieszanie i rosły zbędne złe nastroje względem sortowania odpadów.

kosze przeznaczone do segregacji śmieci

Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Wydziela się obecnie parę typów pojemników na odpady. Pierwszy to pojemnik na papier. W takim koszu można umieszczać wszystkie śmieci jak gazety, różnego gatunku czasopisma czy też ewentualnie książki, poniszczone nieużywane zeszyty i różnego gatunku kserówki, z jakich już nie korzystamy. Ponadto naturalnie pojawią się tutaj również kartony oraz materiały wykonane tylko z tektury. Nie należī wkładać do takich pojemników z kolei opakowań z folią aluminiową, które składujemy po mleku czy sokach, ani też tłustych kartek, czy kalek.

Następnym typem kosza do segregacji jest żółty pojemnik na plastik. Mamy możliwość tutaj wyrzucać wszystkie opakowania zrobione z plastiku, po kremach, jogurtach, margarynach, do tego butelki plastikowe po sokach, ale również powinny się tutaj pojawić pudełka wykonane z papieru, które w środku lub na zewnątrz mają aluminium lub folię. Znajdą się tutaj także wszelkie torby i jednorazówki z plastiku. Ważne jest, żeby pamiętać, że do takiego kosza wrzucamy również puszki i drobny złom. Nie wolno umieszczać tutaj na pewno styropianu, ani pudełek po olejach, lekach, czy innych tego rodzaju.

Trzeci pojemnik pojemniki do segregacji jest na materiały szklane. Wrzucamy tam wszelkie butelki szklane po sokach i żywności, jednak bez nakrętek. Należy nie zapominać, że nie wolno składować tam żarówek, czy też porcelany, luster czy szyb samochodowych.

Kosze do sortowania śmieci (więcej szczegółów w tym miejscu: na odpady na stronie kuchnie.pl) pojawiają się jeszcze w dwóch odmianach. Pojemniki koloru brązowego , w których umieszczamy odpady organiczne oraz koloru szarego. W nich składujemy wszystkie śmieci, które do przetworzenia się nie nadają.

admin