Last modified date

O tym, że wszelkie dekoracje ścienne są na topie, wiemy od kilku lat. Naklejki, tapety i fototapety kilka lat temu na powrót zdobyły serca projektantów wnętrz, którzy tworzą z ich udziałem doskonałe, odważne oraz zaskakujące aranżacje.

Nieśmiertelne fototapety i tapety są dobrym przykładem tego, jak całkowicie zmieniają się trendy i gusta. Nie tak dawno, bo w latach 90. była ona kojarzona z kiczem i brakiem dobrego gustu. Dzięki grafikom wielkoformatowym, nowej technologii i innowacyjnym materiałom aranżacja wnętrza zyskuje niepowtarzalny wygląd, styl i całkowicie świeży charakter. Materiały wykorzystywane do ich nadruku trzeba dobrać indywidualnie, w zależności od rodzaju wnętrza, które ma zostać w ten sposób udekorowane.

fototapety na wymiar

Źródło: art.widi.pl

Jak wybrać fototapetę?W popularnych ofertach sprzedaży znajdziemy trzy rodzaje materiałów podkładowych do nadruku fototapet, są to: folie (tkaniny poliestrowe), podkłady lateksowe i winylowe. Najpopularniejszym i najtańszym typem są folie. Najlepiej wyglądają naklejone na zupełnie równe powierzchnie, jak np. meble, drzwi wewnętrzne drzwi wewnętrzne wrocław czy drzwi szafy przesuwnej. Fototapety drukowane na folii z pewnością dobrze sprawdzą się jako dekoracja pokoju malucha.

Drugim rodzajem są fototapety (>>więcej<<) drukowane na podłożu lateksowym. Są one na prawdę wytrzymałe oraz odporne na szorowanie, czyszczenie detergentami. Dzięki tym przydatnym właściwościom fototapety lateksowe można naklejać w każdym wnętrzu i w dowolnym miejscu, np. w przestrzeni między szafkami w kuchni czy w łazience na ścianie pod prysznicem. Nie znaczy to, że stosowane są one wyłącznie do pomieszczeń które wymagają użycia nadzwyczajnych materiałów, odpornych na uszkodzenia, agresywne czyszczenie chemią i długotrwały kontakt z wodą. Fototapety na podkładzie lateksowym tak samo fajnie sprawdzą się w roli dekoracji w salonie, sypialni lub przedpokoju.

Fototapety winylowe z kolei drukowane są na podkładzie z fototapetą, do którego dodatkiem jest winyl. Takowy podkład jest bardzo solidny, ale też drogi oraz skomplikowany do montażu. Niestety przegroda pod tego rodzajufototapetą „nie oddycha”, toteż nie poleca się stosownie jej na całej powierzchni ściany.

admin