Nie wiesz w jaki sposób urządzić swoją sypialnię? Może w stylu japońskim?

Japonia to kraj kwitnącej wiśni i oryginalnej, bardzo dla nas egzotycznej kultury. Wnika ona do Polski pod różnymi postaciami, japońskie trendy zauważalne są także w wykończeniu wnętrz. Dziś sypialnia w stylu japońskim.

Pomysł na sypialnie

Autor: Dekoral Fashion
Źródło: Dekoral Fashion
Styl ten jest połączeniem minimalizmu z szykiem. Dopiszmy do tego orientalny styl i naturalne tworzywa. Takie są podstawy w japońskiej aranżacji wnętrz. Używać w nim powinniśmy czarnego oraz czerwieni, uzupełniać je mogą odcienie ecru, brązy. Świetnie będą prezentować się duże, oszklone ściany. Prostota znaczy też, że półki, które zakupisz do pomieszczenia w stylu japońskim nie mogą być zbytnio zdobione, a raczej proste, smukłe z elementami standardowym dla japońskiej kultury ozdobnikami – pomysł na sypialnię. Można do nich dodać egzotyczne rodzaje drzewa, zarówno jako podłogę, czy meble.

Japońska sypialnia powinna być przede wszystkim pomieszczeniem bardzo przestronnym – urządź sypialnie po japońsku. Przeznaczmy nań drugi co do wielkości pokój w domu. Gdy będziemy go wykańczać starajmy się, aby podłogi były z ciemnego drewna, a ściany zamalujmy farbą w kolorze écru. Łączenia ściany i sufitu wykończmy długą listwą w barwie podłogi.

Sufit proponujemy zostawić standardowo w białym kolorze.

Zainteresował Cię wpis tekst? To przejdź do oferty materac magnat, by zaznajomić się z ciekawymi info na omawiany temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Gdy wymyślimy w którym miejscu postawimy wielkie, niskie łóżko, nad nim radzimy nakleić bądź wymalować czerwonym pigmentem drzewo. Szablony albo naklejki kupimy w każdym sklepie z materiałami budowlanymi.

Kiedy posiadamy tak zrobione wnętrze, można kupować meble. W zupełności wystarczy nam łóżko, wraz z dwoma szafkami nocnymi. Dobierzmy tylko kolor.Kolorystycznie, może mieć ciemnobordowy kolor. Pozostają nam drobiazgi. Odnajdziesz je w każdym sklepie. Są oryginalne, zdobione na styl japoński obrazy, poduszki, pościele. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

admin