Nasze zdjęcia na ścianie – sposób na niebanalną dekorację

Dom to nie jedynie ściany i przedmioty, którymi jest on zapełniony. Dom tworzą przede wszystkim ludzie, z wszystkimi wspomnieniami, które noszą w sercach. Ściany nie muszą być puste – można zrobić na nich galerię wspomnień.

duże zdjęcia na ścianie

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W supermarketach posiadamy wybór wszelkiego rodzaju ramek na zdjęcia, zarówno bardzo dużych, jak i takich zupełnie maleńkich, jak na zdjęcia legitymacyjne, znajdziemy także tzw. antyramy. W zależności od tego, jak zagospodarowaliśmy przestrzeń mieszkania, jaką meblościankę w pomieszczeniu w którym chcemy urządzić galeryjkę ze zdjęciami dobierajmy kształt oprawek na zdjęcia, ich wielkość, kolor i tworzywo z którego są wykonane. W przypadku starczy nam zapału, sami możemy wykonać ramki – przyozdobić je tak jak nam się podoba, odpowiednio pomalować. Będzie to doskonała okazja do integracji rodziny przy wspólnej pracy.

zdjęcia umieszczone na ścianie

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym miejscem na ekspozycję zdjęć jest np. ściana przy schodach.

Jeśli chcesz odkryć więcej danych na opisywany temat – odsyłam do linka, ponieważ w tamtym miejscu są wartościowe fakty opisujące przedstawiany wątek.

Można na niej urządzić chronologiczną galerię rodzinną. Rozpocząć od zdjęć z dzieciństwa, albo poznania współmałżonka, i powoli dokładać fotografii. Im wyżej, tym aktualniejsze fotografie. Kolor ramek i ich styl dobieramy wtedy do tego, jak mamy wykończone schody i balustrady. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju drewniane ramki. Jak widać, ściana z naszymi zdjęciami, to prosty sposób na udekorowanie naszego mieszkania.

Najpopularniejsze jest wieszanie zdjęć na ścianie w pokoju bądź przedpokoju. Możemy wtedy wybrać jedną większą ramę bądź antyramę i złożyć w niej kolarz zdjęć z wakacji. Taki duży kolarz bez problemu wywołamy w drukarni, bądź w zakładzie fotograficznym. Kolejną możliwością jest powieszenie każdego zdjęcia z osobna. Możemy zrobić to symetrycznie na ścianie – wszystkie zdjęcia (Przerabianie zdjęć) i ramki tej samej wielkości, równo obok siebie wiszące, bądź w nieforemną mozaikę – różne kształty ramek i wielkości fotografii.

admin