Nalepki ścienne – niedroga dekoracja pomieszczenia w 15 minut!

Nalepki na ściany to znakomity sposób na prędką przemianę ściany. Przyklejanie naklejek jest w rzeczy samej bezproblemowe i zajmie – w zależności od rozmiarów i układu nalepki od 5 do 30 minut. W trakcie naklejania nic nie może się rozlać, pobrudzić ani przemieścić. Stąd właśnie nalepki ścienne robią ostatnimi czasy oszałamiającą karierę.

Naklejki na ściany – (nasza strona) stanowią niezwykle efektowny jak też bezproblemowy w zrealizowaniu pomysł na dekorację mieszkań. Nalepki to ostatni krzyk mody (obok fototapet oraz malowania szablonami).

Z czego fabrykowane są nalepki na ściany? Naklejki wytwarzane są z folii PCV. Bywają czasem określane mianem naklejek winylowych. To rozszerzenie skrótu PCV, jaki oznacza polichlorek winylu. Naklejka zostaje fabrycznie pokrywana powłoką kleju, w większości wypadków poliakrylanowego. Jednym z ważnych jego parametrów jest tak zwana usuwalność (po zdjęciu zdobień na ścianie nie pozostaną trudne do usunięcia pozostałości). Folie, z jakich powstają naklejki, nie mogą być zbyt grube. Najczęściej ozdobne motywy krojone są z miękkiej folii grubości 80 mikronów. Producenci deklarują, iż na zewnątrz taka folia posłuży trzy-pięć lat (zależy to oczywiście od podłoża, do jakiego jest przyklejona jak też od warunków pogodowych), a jej żywotność we pomieszczeniach będzie o wiele dłuższa, praktycznie niemożliwa do określenia.

Folie używane do produkcji nalepek miewają rozliczne kolory oraz dwa wykończenia powierzchni: błyszczące i matowe. Stąd rozmaitości deseni towarzyszy też duży wybór kolorów. Nalepki na ściany – (kliknij jeger.pl/pl/290-efekty-dekoracyjne-do-scian) lub naklejki na szafy wnękowe – ogromnie łatwo jest umieścić na podłożu. Ściana może być pokryta dowolnym rodzajem tynku czy farby. Podłoże powinno być jednakże oczyszczone a także równe. Dekoracji nie należy przyklejać do złuszczającej się farby bądź pękającego tynku, taka powierzchnia wymaga oczyszczenia z luźno związanych fragmentów oraz wyrównania. To identyczne zabiegi przygotowawcze, które wykonujemy, nim przystąpimy do malowania albo tapetowania ściany. Musimy mieć na uwadze, iż aczkolwiek nalepki są nieprzejrzyste, są wykonane z cienkiej folii, toteż nie zamaskują nawet niewielkich wgłębień powstających w efekcie złuszczenia się farby.

admin