Naklejki ścienne – niedroga dekoracja wnętrza w 10 minut!

Last modified date

Naklejki ścienne to rewelacyjny sposób na szybką odmianę ściany. Przyklejanie nalepki jest faktycznie proste i zajmuje – w zależności od rozmiaru jak też kształtu nalepki – od dziesięciu do trzydziestu min. Przy nalepianiu nic nie może się rozlać, poplamić ani przesunąć. Stąd właśnie naklejki dekoracyjne robią w ostatnim czasie astronomiczną karierę.
Z czego wytwarzane są naklejki ścienne?

naklejka ścienna

Autor: Kristin Kokkersvold
Źródło: http://www.flickr.com
Naklejki wytwarzane są z folii PCW. Są niekiedy określane tytułem naklejek winylowych – jest to zapewne rozwinięcie skrótu PCW, jaki oznacza polichlorek winylu. Folia zostaje fabrycznie pokrywana powłoką kleju, najczęściej poliakrylanowego. Jednym z istotnych jego parametrów jest tak zwana usuwalność – po odklejeniu dekoracji na podłożu nie pozostają trudne do usunięcia resztki. Folie, z których powstają naklejki ścienne dla dzieci nie powinny być zbytnio grube – zobacz naklejki dla dzieci na ścianę. Zwykle ozdobne motywy wycinane są z delikatnej folii grubości 75 mikronów. Wytwórcy deklarują, iż na zewnątrz taka folia posłuży trzy-pięć lat (zależy to naturalnie od podłoża, do jakiego jest przyklejona, jak też od warunków atmosferycznych), z kolei jej żywotność we wnętrzach jest dużo dłuższa, praktycznie trudna do określenia. Naklejki na ścianę dla dzieci posiadają różne odcienie oraz dwa wykończenia powierzchni – połyskujące i matowe.

Z tej przyczyny różności wzorów towarzyszy również duży wybór odcieni.

Czy jesteś usatysfakcjonowany z treści powyższego wpisu? Jeżeli tak, to podaję również mój odnośnik (http://pomagier.eu/) do następnej strony. Zachęcam!

Naklejki dekoracyjne bardzo prosto jest umieścić na ścianie. Może być ona pokryta dowolnym typem tynku czy farby, pod owym względem nie są szczególnie wymagające. Podłoże powinno być jednak oczyszczone oraz równe. Zdobień nie wolno przyklejać do pękającego tynku – takowa nawierzchnia wymaga oczyszczenia z luźno związanych kawałków oraz wyrównania.

Gdy przejdziesz do sedna problematyki, to pamiętaj, że masz możliwość zdobyć pozostałe informacje na przedstawiany temat – przeczytaj w serwisie (galeriaoswietlenia.pl/) wszystko, co jest Ci przydatne tu.

Są to takie same zabiegi robocze, jakie czynimy, nim przystąpimy do malowania lub tapetowania.

Trzeba pamiętać, iż chociaż naklejki są nieprzejrzyste, są wykonane z cienkiej folii, zatem nie ukryją nawet małych wgłębień powstających na skutek złuszczenia się farby. Jeśli podłoże jest równe, powłoki farby należy oczyścić z kurzu. Dobrze jest przetrzeć je wilgotną ściereczką. Jeżeli zamyślamy ozdobić w tenże sposób ściany umożliwiające chemiczne odtłuszczenie, skorzystajmy z tejże możliwości i przemyjmy je denaturatem bądź benzyną ekstrakcyjną. Zobacz więcej na stronie .

admin