Najlepszy pomysł na urządzenie mieszkania z drewnianymi belkami.

Last modified date

Szukasz pomysłu jak urządzić dom z belkami? Podpowiemy ci kilka koncepcji. Jedno wiemy – warto konkretnie wyeksponować drewniane wykończenie ścian i sufitów. Na pewno nie radzimy tej przestrzeni obudowywać płytami regipsowymi. Utracimy w ten sposób ciekawą ozdobę przestrzeni.

Dom drewniany
Urządzanie domu z drewnianymi belkami jest to duże trudność. Należy przecież zachować te oryginalne ozdoby, jednocześnie pomyśleć o tym, aby było to tak wyeksponowane, by wyglądało idealnie do większości pozostałych elementów stylizacji mieszkania. Wiadomo ściany możemy wyłożyć płytami kartonowo-gipsowymi, ale pozostałe elementy pozostawmy właśnie drewniane. Belki odczyśćmy za pomocą papieru ściernego, a później zabezpieczmy, lub zabezpieczmy dobrze dobranym impregnatem. Jego kolor możemy dostosować do odcienia mebli, które chcemy postawić w wykonywanym wnętrzu.

Kilka fajnych koncepcji na wnętrza z belkami przeczytałam na stronie . Mi osobiście najbardziej podobają się wersje domów, w których drewniane belki są łączone z podłogą o podobnym, albo meblami zrobionymi w podobnym klimacie.

Belki możemy również zamalować tą samą farbą, co ściany wnętrza. Jednak w takim przypadku utracimy możliwość patrzenia na ładne, lite drewno.

Jeśli po przeczytaniu powyższego wpisu wciąż masz dodatkowe pytania, to zobacz poza tym to ważne opracowanie (https://www.centrumhigieny.pl/fartuchy-ochronne-foliowe-i-metalowe) – są tam zbliżone informacje.

Tym samym wyżej radziłam potraktować belki tylko bejcą do drewna. Tym bardziej, że taka naturalna fraktura drewna ładnie komponuje się ze ścianami. Również doskonale ociepla środek mieszkania. W przypadku gdy nie masz na ścianach belek, które są szkieletem domu, możesz zakupić w sklepach ich imitacji – popularne są poliuretanowe belki stropowe. Przypominają drewno! Ale o tym w innym tekście.

admin