Last modified date

Projektanci wnętrz z powodzeniem wprowadzili pomysł na czarne ściany w mieszkaniu. Sama myślę nadpozostawieniem kawałka ściany w kuchni w czarnym kolorze – byłoby to miejsce do pozostawiania wiadomości dla pozostałych mieszkańców. Wnętrza z czarnymi ścianami wyglądają niezwykle oryginalnie i wcale nie stanowią ponurych nor.

Czarna narzuta na łóżko w sypialni

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Taka moda stosunkowo niedawno przyszła także do Polski. Mi – szczerze pisząc – niesamowicie się podobają takie ciemne, czarne przestrzenie z barwnymi, bardzo żywymi dodatkami. Idealne koncepcje na pomieszczenie z czarnymi ścianami odnalazłam u internautki Lovingit, w jednym z jej tekstów: . Najbardziej wpadło mi w oko pierwsze pomieszczenie pokazane przez autorkę wpisu, świetnie pokazujące, że czarne wnętrze niekoniecznie musi być bure i ponure! Ważną rolę odgrywają dodatki. To one kreują całkowity wygląd wnętrza. Wiele osób wybiera najbardziej standardowe z wszystkich połączeń barwnych – czerni i bieli. Wtedy czarne ściany – (zobacz https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/99-jeger-sahara.html) w mieszkaniu są pojedyncze w każdym z pokoi.

Równie rewelacyjnie będzie wyglądać połączenie czerni z gradientami szarościami, brudnego beżu, albo waniliowego koloru. Najciekawsze jednak są dla mnie aranżacje z fajnymi tapetami, albo naklejki na ścianę. Wprowadzają do pomieszczenia niesamowity, oryginalny klimat. Wybór kolorystyczny, oraz cenowy jest naprawdę ogromny.

Jeżeli pragniemy aby wnętrza z ciemnymi ścianami miały charakter biura, polecamy zainwestować w bibeloty w stalowym, albo szarym kolorze. W ten sposób możemy wykonać biuro i ścianki albo domową bibliotekę. Rewelacyjnie będzie się to klarować również w różnych firmowych pomieszczeniach.

admin