Nadaj rzeczom nowe życie z pomocą koncepcji decoupage

Obraz twojej wysłużonej szafki z drewna już nie wprawia cie od rana w dobry nastrój, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci?

Irytujesz się, kiedy zniszczona skrzynka zawadza w przejściu twojego garażu? A może poszukujesz nietypowego i budzącego fascynacje prezentu dla przyjaciółki? Mamy na to radę! Decoupage. To nieskomplikowana, stosowana od wieków, a jednocześnie dająca niesamowite efekty technika zdobienia przedmiotów – sklep decoupage.
Decoupage

Autor: distelfliege
Źródło: http://www.flickr.com

Przedmiotów o których już nikt nie pamięta, które lata swej urody i okazałości maja już od dawna za sobą, jak i tych nowych, by dodać im oryginalności, niepowtarzalności i stylu.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to sięgnij po dodatkowe dane na to zagadnienie oraz zobacz praktyczne informacje (https://www.slubnystyl.pl/galeria/bukiety-slubne.html), a z pewnością też przykują Twoje zainteresowanie.

Aby zapoczątkować naszą przygodę wraz z techniką decoupage mile widziana jest odrobina chęci, nożyczki, papierowy motyw (tudzież śniadaniowe serwetki) który mamy w planach przykleić na wybrany przez nas przedmiot, klej a także powłoka zabezpieczająca nasze dzieło czyli lakier. Przede wszystkim zastanówmy się jaki przedmiot stanie się „płótnem” dla naszych poczynań. W dalszej kolejności dobrze zaplanujmy jak będzie wyglądał wzór, który stworzymy – Ułóżmy wycinki, które wybraliśmy w całość i zatrzymajmy ten obraz w pamięci. Pomóc nam w tym może aparat fotograficzny. W zależności od tego na jakim materiale będziemy pracować (drewno, szkło, metal) musimy użyć kleju, specjalnego do danej powierzchni. Klej najwygodniej jest kłaść miękkim pędzlem na przedmiot, który będzie wyklejany, jak i na same materiały. Nie jest wskazana gruba warstwa! Po całkowitym wysuszeniu obleczmy wierzchnią część lakierem.

decoupage

Źródło: http://www.flickr.com

Istotnym jest by nie nakładać kolejnej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie wyschnie. Ilość warstw jest zależna od grubości przedmiotów na których pracujemy, a pożądany efekt uzyskujemy , kiedy po dotknięciu dłonią powierzchni, nie mamy nieprzyjemnego wrażenia zgrubień i nierówności.

Chciałbyś odszukać pokrewne publikacje na omawiany wątek? Ta wiarygodna strona (iltex.pl/posciel-welniana/) przedstawia dokładnie to, czego poszukujesz.

Jeżeli widzimy i czujemy pod palcami pewne niedoskonałości – należy je ostrożnie zetrzeć papierem ściernym i kolejny raz polakierować – .

Dzięki tej prostej i niedrogiej technice nasza stara szafka przeobrazi się w piękny mebel, skrzynka przyozdobiona motywami z dziecięcych bajek znajdzie miejsce w pokoju naszego dziecka, a koleżanka stanie się szczęśliwą posiadaczką kolczyków w stylu, który lubi. Serdecznie więc zachęcam do wypróbowania swoich zdolności manualnych.

admin