Na czym polega popularność niestandardowego wzornictwa i minimalistycznych trendów w aranżacjach wnętrz.

Last modified date

Od kiedy w naszym kraju zaczęła działać sieć sklepów Ikea, popularność chłodnego, minimalistycznego stylu wykończenia mieszkań. Trudno się temu dziwić, bowiem zarówno rzeczona sieciówka, jak również sporo firm tworzących podobne produkty oferuje niezwykle zróżnicowany wybór artykułów wykończeniowych, mebli i akcesoriów.

ładne wnętrze

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Za każdym razem są one bardzo starannie zaprojektowane i wykonane, co będzie gwarantować trwałość i wygodę używania na wiele lat. Kiedyś sklepy Ikea wyłącznie się kojarzyły z kiepskimi jakościowo wyrobami, które nie stanowiły raczej ozdoby wnętrza, a tylko spełniały swoją praktyczną rolę. Od jakiegoś czas firma ze Skandynawii poprawia bardzo skutecznie swój wizerunek, oferując bardzo dobre gatunkowo wyroby, wśród jakich sporo wychodzi spod ręki sławnych projektantów. Zwiększająca się popularność tego prostego, minimalistycznego stylu będzie się zbiegać z czasie z modą na skandynawskie pomysły w dekorowaniu i urządzaniu wnętrz. Przez to całkiem sporo firm z dalekiej północy znalazło trwałe miejsce sprzedażowe na naszym rynku.

Jedną z nich jest firma z Danii House Doctor, której produkty w swojej ofercie ma Belle Maison. Jej produkty są cenione w dużej części krajów Europy i cieszą się tam bardzo dużą popularnością. Przyczyną jest zapewne oryginalne wzornictwo, które zyskuje sporą ilość wielbicieli na całym świecie. Cechą charakterystyczną tego producenta stał się industrialny styl produktów, minimalizm kolorystyczny ożywiony tylko tu i ówdzie ciepłymi kolorowymi akcentami.

Dominujące surowce to drewno, metal, materiały oraz szkło i ceramika.

Potrzebne są Ci dodatkowe info (https://antykistarocie.pl/skup-zastawy-stolowej/) na ten ciekawy temat? Więc nie czekaj i przejdź do kolejnego artykułu – tam przygotowaliśmy dla Ciebie coś wyjątkowego.

Tym, co ma zwracać uwagę są bardzo dopracowane szczegóły i najwyższa jakość. Proste formy i oszczędne wzornictwo sprawiają, że przedmioty te stają się doskonałymi dodatkami, ponieważ idealnie pasują do większości aranżacji. Nie będą przytłaczać, nie tworzą chaosu, a jedynie delikatnie akcentują i uzupełniają całości aranżacji. Doskonale komponują się z innymi dodatkami, tworząc harmonijną całość lub działając na zasadzie kontrastu. Wygoda użytkowania i bardzo praktyczne formy to główne zalety asortymentu House Doctor.

admin