Motywacja do działań. Jak rozwijać swoje pasje?

Last modified date

Bardzo dużo pisze się w ostatnim czasie o motywacji do działań. Nie chodzi tylko o zaplanowanie dnia czy pracy, ale o rozwijające spędzanie czasu. Aktualnie wokół nas funkcjonuje wiele „rozpraszaczy” i niezwykle często się im poddajemy. W związku z tym tracimy czas, który moglibyśmy poświęcić na przykład na rozwijanie swoich pasji. Jak znaleźć wolne chwile?

obraz

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

Niemalże każdy z nas chce robić w życiu tylko to, co kocha i co sprawia wielką przyjemność. Dlatego też warto poszerzać swoje talenty, żeby w przyszłości móc przy ich pomocy zarabiać. Oczywiście nie chodzi o to, by z każdego zainteresowania zrobić potencjalne źródło pieniędzy, lecz o wachlarz możliwości i umiejętności. Co jest przykre, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele tracimy, gdy kolejną godzinę spędzimy przez telewizorem. Nawet jeśli próbujemy coś zrobić, wielokrotnie kończy się to tym, że oglądamy coś, co niespecjalnie nas ciekawi, ale jakimś sposobem wpadło nam w oko. Takie „pożeracze czasu” sprawiają, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić aktywnie stanie się zwyczajnie zmarnowany.

Pamiętaj o tym, że można przejrzeć kolejne interesujące posty – należy jedynie na tej stronie www (produktypremium.com/kategoria-produktu/wedzarnie/) kliknąć w podany link.

Jak temu zapobiegać?

Załóżmy, że kochamy rysować, mamy talent, chcielibyśmy go rozwijać. Aktualnie w Internecie możemy odnaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Nierzadko zdarza się jednak tak, że mimo woli zaglądamy na portale społecznościowe, używamy komunikatorów, z filmów o rysowaniu przechodzimy na śmieszne obrazki ze zwierzętami i tak właściwie nie robimy nic. Należy jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktykowanie czyni mistrza. Ratunkiem w takich sytuacjach stają się aplikacje, dzięki którym możemy zablokować na określony czas witryny, które zajmują nam najwięcej chwil. Nie będziemy mogli ich otworzyć. Dodatkowo warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym bądź wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozproszyć.

lekcje rysunku

Autor: Ettore Bechis
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałe będzie również zapisanie się na kurs. Znalezienie odpowiedniego miejsca powinno być proste. Na przykład jeżeli mieszkamy w Krakowie, należy jedynie sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje . Oczywiście warto dopasować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wówczas znalezienie czegoś odpowiedniego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach niemal wszystko można wyszukać w sieci, nauka rysunku także nie powinna sprawiać najmniejszego problemu.

Taka forma rozwijania pasji sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a żadne media nie rozproszą nas.
Należy spełniać swoje marzenia. Jeżeli od zawsze czegoś pragniemy, motywacja w dążeniu do celu powinna być ogromna. Właśnie wtedy mamy duże szanse na spełnienie. W związku z tym walczmy z rzeczami, które nas rozpraszają i rozwijajmy swoje pasje. Na pewno nie będziemy tego żałować.

admin