Modne metody na bibliotekę w salonie

Last modified date

Chcesz mieć bibliotekę w salonie? Na pewno tak – kto by nie chciał. Regały wypełnione wydawnictwami prezentują się świetnie. Są piękną dekoracją pokoju gościnnego, a ponadto dają możliwość, by łatwo wziąć ukochaną książkę, kiedy tylko masz na to ochotę.

mieszkanie

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Ale czy faktycznie możesz sobie pozwolić na zorganizowanie podobnego miejsca w salonie? To pytanie, które na pewno przyjdzie Ci do głowy. Wobec tego miej świadomość, że nie powinieneś się wahać. W dowolnym pokoju można wygospodarować miejsce na książki. Jak to zrobić?

Biblioteka w salonie jest kojarzona głównie z półkami książek.odwiedź źródło meble ze stali nierdzewnej producent meble ze stali nierdzewnej producentTo oczywiście najtrafniejszy zamysł. Jeżeli jedynie masz dość miejsca, dobrze jest zrobić regał nawet na pełną ścianę. Wysokie regały z książkami świetnie wyglądają. Wszystkie tytuły są od razu widoczne, a własna biblioteka wygląda bardzo elegancko. Ale nie jest to jedyne wyjście.

Biblioteka może się znaleźć także w miejscu o znacznie bardziej ograniczonej przestrzeni. Jak tego dokonać? To proste. Wystarczy, że wydawnictw wcale nie umieścisz na regałach, tak na dobrą sprawę mogą się znaleźć choćby na posadzce. Na początku wygląda to jak szaleństwo, jednak właściwe wykorzystanie tego rodzaju idei powinno dać doskonałe rezultaty. Taka biblioteka w pokoju dziennym oczywiście nie powinna oznaczać bałaganu. Książki mogą np. leżeć jedna na drugiej, a na nich możesz ustawić np. telewizor albo dekorację. To bardzo ciekawe i artystyczne rozwiązanie, które przy okazji nie zabiera zbyt wiele miejsca.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest wrzucenie wydawnictw do odpowiednich pojemników. Stare, odrestaurowane skrzynie zaprezentują perfekcyjnie. Będą one wyglądały niczym skarb i dadzą salonowi dużo interesującego uroku.

admin