Mieszkanie powinno być urządzone przede wszystkim przytulnie i z polotem, ale także praktycznie

Last modified date

Jak poczuć się wspaniale we własnym domu? Jak zaprojektować dom tak, by spełniał wszystkie nasze wymagania, a co najważniejsze – estetyczne i funkcjonalne? Wydaje się, że nie ma na to łatwej odpowiedzi, gdyż każdy ma inne oczekiwania. Znaleźć jednak można pewne prawidłowości, które są zgodne dość dla wielu z nas, i które znajdują zastosowanie w wielu domostwach. Najważniejsze więc to, aby każde z pomieszczeń było gustowne i piękne, ale przede wszystkim zaprojektowane tak jak lubimy, co więcej, powinno być w nim miejsce na wszystko, co potrzebne.

Szczególnie dotyczy to miejsc, w których robi się wiele prac. Takie miejsca to w szczególności łazienka uchwyty dla niepełnosprawnych i kuchnia. Niełatwo wyobrazić sobie piękną, ale kompletnie niepraktyczną kuchnię. Pewnie i są takie miejsca, ale chyba nie są wykorzystywane do przyrządzania potraw. Tymczasem nie trzeba mieć obszernej kuchni, aby zagospodarować ją tak, żeby służyła nam jak najlepiej w przygotowywaniu posiłków codziennie. Najlepszym wyborem są kuchnie na wymiar (kontynuuj) czy meble kuchenne na zamówienie. To wspaniały pomysł, jak pragniemy dostosować każdy element wystroju do praktycznych zastosowań. Nawet w niedużej kuchni znajdzie się miejsce wolnej przestrzeni.

Nie bierzmy przykładu z tych ludzi, którzy jadą do sklepu meblowego i zakupują gotowe rozwiązania. Kuchnia to takie specyficzne miejsce, gdzie jest bardzo ważna oryginalność i użyte rozwiązania. Jeśli skorzystamy z zestawów indywidualnie dostosowanych do naszego zamówienia możemy być bardzo mile zaskoczeni, nie dość, że będą praktyczne, to jeszcze dostosowane do naszych żadań. Podobnie powinniśmy postąpić w łazience, choć tutaj są mniejsze możliwości zaaranżowania. Łazienka to bowiem bardzo specyficzne miejsce i wiele kwestii nie jest łatwo obejść tak po prostu. Ważny jest pewien schemat, do którego trzeba się dostosować, żeby było praktycznie- nasza strona.

Nie oznacza to jednak, że ma być nudno i przewidywalne. Nie, w rzeczywistości te dwa podejścia siebie nie wykluczają. Trzeba tylko zastanowić się nad dobrym rozkładem akcentów. Dotyczy to zresztą całego domu, każdego zakątka, przecież każdy z nas chce żyć w odpowiednio urządzonym, ergonomicznym i pięknym domu lub mieszkaniu.

admin