Metody na ciekawe zastosowanie fototapet w dekoracji wnętrz

Last modified date

Dekorowanie wnętrz to pracochłonna kwestia, którą czasami powinno się oddać do rozwikłania profesjonaliście. Jeśli jednak chcemy samodzielnie nadać naszemu miejscu pazura to powinniśmy pomyśleć nad stosownym sposobem – wybrać, czy chcemy malowanie wnętrza, klejenie tapety, czy jednak klejenie fototapety?

dekoracje ścienne

Autor: Demural
Źródło: Demural
Ta ostatnia forma daje najbogatsze pole do popisu, metodę na niesztampowość w całości i jest względnie ekonomiczna, jak na postępowe i designerskie rozwiązanie.

Przy pomocy dobrej fototapety można wykonać sztuczki – stworzyć iluzję tego, że pomieszczenie jest większe, wyższe, szersze żyrandole (kliknij odnośnik) zwyczajnie ciekawsze. Dopasowanie ciekawego formatu fototapety na wymiar – , ma wpływ także na nastrój. Urządzanie wnętrz z wykorzystaniem takiej formy jest więc świetnym pomysłem dla odważnych osób, które planują ożywić wnętrze ( www.kohut-kamien.pl/kamien-w-domu/ ) własnego domu. Co najistotniejsze fototapety nie są już tak drogie, jak były jeszcze kilka lat temu. Aktualnie za drobne pieniądze możemy zamówić fototapety na wymiar, które idealnie wtopią się w nasze wnętrze. Współcześnie mamy już takie sposoby produkcyjne, dzięki którym fototapeta staje się towarem zupełnie ekologicznym oraz nie zagrażającym zdrowiu. Z tego względu da się ozdabiać zdjęciami też pomieszczenia dla dzieci. Dzięki realistycznemu odwzorowaniu rzeczywistości na fototapetach, mamy możliwość przenosić się w całkowicie inne miejsce.

salon

Autor: Demural
Źródło: http://demural.pl
Fototapety na wymiar projektowane są w taki sposób, aby spełniać wyznaczone cele np. zdjęcia z poziomymi pasami optycznie rozszerzą wnętrze, natomiast te, na których układ pasów jest w pionie, dadzą wrażenie, że wnętrze jest wyższe. Idealnie dopasowana fototapeta doda świeżego wyglądu nawet znacznie małemu wnętrzu. Ściany w kuchni oklejone barwnymi roślinnymi motywami lub fototapetą w tematyce kulinarnej świetnie odda charakter tego miejsca. W pokoju nocnym da się zaszaleć, instalując za łóżkiem fototapetę w zebrę, która perfekcyjnie podkreśli sypialnię udekorowaną w czerni i bieli, lub przepięknie czerwone róż, które nadadzą temu miejscu nastroju. Dzięki fototapecie da się przemienić dziecięcy pokój w magiczną krainę, jeśli jedynie zainwestujemy w wielkoformatowy druk w smoki, postacie z kreskówek lub zabawkowe zwierzątka. Fototapety na wymiar to też dobry sposób na personalizację naszego biura, z powodzeniem wykorzystuje się je także w dekorowaniu klubów lub knajp.

admin