Marzysz o wyjątkowym wystroju mieszkania? Zobacz czy meble shabby chic to coś dla ciebie

Last modified date

Nie przepadasz za kulturą masową, nie za bardzo interesuje Cię sklep, który oferuje produkty, jakie jesteś w stanie złożyć sam, bo zdajesz sobie sprawę, że w wielu domach spotkasz takie same zestawy. Lubisz za to coś w stylu handmade, własne, kreatywne pomysły na wystrój, cenisz sobie oryginalność i zawsze chcesz otaczać się rzeczami niebanalnymi. Skoro tak, mamy dla Ciebie cudowną propozycję, technikę dzięki, której zyskasz wspaniałe wyniki. Poznaj styl shabby chic.

meble
Ta technika to najprościej rzecz ujmując chęć odmiany, pragnienie, aby rzeczy dostały kolejne życie, nietuzinkowy, oryginalny wygląd. Mylą się jednakże Ci, którzy są zdania, iż to odnowa mebli.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji na przedstawiany temat, to bez wahania przeczytaj to użyteczne opracowanie (http://aluzarodekor.pl/oferta/karnisze/karnisze-rurowe/) – ono też będzie dla Ciebie wartościowe.

Nie! Meble shabby chic mają wyglądać jakby zniszczone, trochę pościerane, a gdzieniegdzie z obłażącą farba. Zdziwiony? Uwierz, że efekt jest naprawdę niesamowity.

Shabby chic znaczy „zaniedbany luksus”, prekursorką jest, urodzona w Cambridge, a dzisiaj mieszkająca w Stanach Zjednoczonych Rachel Ashwell. Jest architektem z wykształcenia, od zawsze pasjonowała się dekorowaniem mebli oraz wnętrz w stylu „demode”, czyli meble, jakie zawsze są modne, ponieważ mówią o przeszłości. Styl jest bardzo świeży, powstał w 1989 roku. Jego ulubiony materiał to patyna, a także wszystko, co wygląda staro, obejmując różnorodne odmiany mody vintage, czyli ubrania, biżuterie czy wyposażenie wnętrz. Shabby chic to przede wszystkim kolory pastelowe, czyli mięta, gołębi, róż czy kość słoniowa – poszukaj takich mebli na .

meble
Jeśli chcesz wykonać swoje własne meble w stylu shabby chic, musisz mieć na uwadze najważniejsze wytyczne. Jak wiekowy mebel to powinniśmy go konkretnie oczyścić z lakieru oraz farby, najlepiej do surowego drewna. To podobna procedura jak przygotowanie przedmiotu do zwykłego bejcowania. Jak wiemy bejca, ażeby prezentowała się jak najbardziej korzystnie powinna wniknąć w włókno drewna. To pewność, że nie będzie się ścierać przy kolejnych operacjach, jak na przykład robienie przecierek. Może się zdarzyć, iż nie damy rady całkowicie wyczyścić powierzchni przedmiotu. Jeśli tak będzie należy skorzystać z farby akrylowej.

Stosując taką farbę zamiast bejcy musimy po prostu prawidłowo zmatowić lakier bądź farbę. Nie zaszkodzi, jeśli zrobimy jedno i drugie, następnie natomiast zabezpieczamy taką powierzchnię podkładem gruntującym. Dopiero po tym zabiegu, aby przystąpić do malowania powierzchni przedmiotu, przy czym najpierw robimy to farbą ciemną, natomiast drugą warstwę – jasną farba.

admin