Mamy małą łazienkę i nie wiemy, jak ją urządzić. Być może najkorzystniejszym pomysłem będzie wynajęcie fachowca

Posiadanie małej łazienki może być dosyć uciążliwą sprawą, gdyż czasem zupełnie nie mamy pojęcia jak ją dobrze zaaranżować. Ma to wpływ na nasze samopoczucie, lecz również – może przede wszystkim – na jej funkcjonalność.

Mało tego, nie zawsze mamy wybór, jeżeli chodzi o wielkość toalety. Stajemy więc przed faktem dokonanym – posiadamy małą łazienkę, i co w takiej sytuacji: w jaki sposób ją zaaranżować? Jaki wybrać projekt wnętrz dla małej łazienki? Przystosowując się do najnowszych mód, nie zawsze damy radę pogodzić to z zbytkownością łazienki. Skupić możemy się na wizualnych wrażeniach, a

zlewozmywak

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com

użyteczność odsuwać na drugi plan. Jednak tego typu postępowanie spowoduje, iż korzystając z łazienki codziennie będą nam dokuczać niedostatki wyposażenia czy złe umiejscowienie potrzebnym nam często rzeczy w takim pomieszczeniu. Sprawdzenie, jak zaaranżowane są niewielkie łazienki w innych domach pozwoli nam na podobne urządzenie własnego pomieszczenia.

Samodzielne aranżowanie łazienki (kliknij po szczegóły) może okazać się nietrafionym pomysłem, jednakże skorzystanie z usług fachowca, który liczy się z naszą opinią oraz gustem będzie dobrym pomysłem. Taka aranżacja to najlepsze zadanie dla projektanta wnętrz – porównaj TG Wnętrza. Odpowiednie ustawienie umywalki lub natrysku oraz dobranie właściwych szafek ułatwiających schowanie toaletowych przyborów spowoduje, iż cała aranżacja może prezentować się całkiem interesująco. Dzisiejsza moda stawia bardziej na minimalistyczne wnętrza, surowe kształty i raczej zimne kolory, jednak dodanie do wystroju łazienki ciepłych akcentów sprawi, że niezależnie od jej wielkości będziemy mogli się w takim pomieszczeniu zrelaksować po ciężkim dniu. Zwrócenie uwagi na łatwość sprzątania, czy zaprowadzenia w niej porządku jest także ważne. Dzięki temu w łazience zawsze jest ład.

Małe pomieszczenia mają to do siebie, iż często wilgotne powietrze powoduje powstawanie grzyba czy pleśni. Zabezpieczenie łazienki przed tego typu nieprzyjemnościami sprawi, ze będziemy mogli cieszyć się czystym oraz świeżym zapachem, ponadto odpowiednio wentylowane pomieszczenie przez długi czas będzie robiło wrażenie nowości oraz czystości. Kiedy weźmiemy na warsztat wszelkie aspekty urządzania takiej łazienki (niewielki metraż, trudności w ustawieniu półek oraz sprzętów) i nie dostaniemy odpowiedzi na pytanie, jak dobrze ją urządzić, najlepiej jest wtedy skorzystać z rady specjalisty. Dobry fachowiec z pewnością znajdzie dobre dla nas rozwiązanie – dowiedz się więcej.

admin