Magazyny, sklepy czy księgarnie nie mogłyby się obyć bez odpowiednich regałów, na których układa się ich zawartość.

Dzięki temu lepiej wykorzystywana jest występująca w danych pomieszczeniach powierzchnia, a poza tym będzie dużo łatwiejszy dostęp do wszystkich przedmiotów. Regały oferowane są w bardzo dużej ilości odmian, i ich wybór uzależniony jest od charakteru obiektu i jego przeznaczenia. Jeśli sklep albo magazyn jest projektowany, to najlepszą metodą może być zatrudnienie fachowej firmy, jaka wykona projekt regałów w taki sposób, żeby najlepiej spełniały swoje zadanie.

regał

Źródło: http://www.flickr.com
Przy powierzchniach magazynowych używa się kilkanaście rodzajów regałów, łącznie z takimi, które umożliwiają całkowitą automatykę umieszczania i odbioru produktów. Dużą popularnością się cieszą regały wysokiego składowania, mają one budowę półkową i są przystosowane do obsługi palet, lecz tak naprawdę będą się sprawdzać przy większości magazynowanych towarów. Ich największym plusem stała się duża elastyczność montowania, jeżeli potrzeba już postawiony regał przebudować, to nie wymaga to wielkich nakładów czasu i pracy.

Zupełnie odmienne funkcje powinny spełniać regały do sklepu. Ich najważniejszym zadaniem będzie wyeksponowanie towarów i produktów, i przy tak ogromnej konkurencji w tym segmencie rynku mowy nie będzie o ich przypadkowych wyborach (więcej jeśli chodzi o meble (meble drewniane warszawa) sklepowe). Regały sklepowe muszą być dopasowane do powierzchni danej placówki, tak żeby zagwarantować odpowiednie miejsce na przejścia dla kupujących, a jednocześnie dużą wygodę przy sięganiu po umieszczone towary.

regał

Przy każdym sklepie bardzo dużą rolę odgrywa również estetyka, dlatego też producenci regałów coraz częściej używają metale i elementy z tworzyw sztucznych, nadające półkom elegancki, nowoczesny wygląd. Jak widać po badaniach, dzięki odpowiedniemu doborowi regałów w większości sklepów da się zwiększyć obroty o kilkanaście procent, co daje spore zyski dla właścicieli. Jeszcze inną rolę ma spełniać regał na akwarium, jego główną rolą jest utrzymanie kilku poziomów małych i dużych akwariów w sklepach zoologicznych. Zainteresowanych takim rodzajem mebli zachęcamy do przejrzenia artykułu: regały do sklepu akwarystycznego, dostępnego online.

admin