Łazienka modnie urządzona, czyli dwie istotne porady dla osób rozpoczynających remont

Chociaż łazienka z reguły nie staje się najbardziej reprezentacyjnym czy ekskluzywnym pomieszczeniem w naszych lokalach mieszkalnych, to jednak lokatorzy troszczą się o to, by i tutaj było ładnie i czysto. W końcu sąsiedzi, którzy przychodzą na popołudniową kawę mogą chcieć skorzystać z toalety, która nierzadko stanowi nieodłączną część łazienki. Naprawdę długo można byłoby podawać powody, dla których trzeba co jakiś czas wykonywać generalny remont łazienki. A sęk w tym, żeby robić to z głową.Z racji tego że generalny remont konkretnego pomieszczenia wykonuje się raz na parę lub nawet kilkanaście lat, to warto stosować jeśli nie nowatorskie i zarazem niesamowicie drogie rozwiązania, to chociażby te, które świetnie sprawdziły się w innych domach. Taką powszechnie wykorzystywaną nowością pozostaje np. montaż muszli sedesowych oraz spłuczek w taki sposób, aby widoczne były tylko niektóre elementy wspomnianego zestawu (sprawdź więcej). Do przymocowania poszczególnych części wymagana bywa trwała konstrukcja, która jest w stanie utrzymać ciężar sięgający stu kilogramów.

łazienka

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT

Stelaże podtynkowe, które bywają tak znakomitą podporą, są wytwarzane z najwytrzymalszych materiałów czyli np. ze stali. Dodatkowo wytwórcy dbają o to, by poszczególne egzemplarze miały regulację, która znacząco ułatwi montaż, jak również sprawi, że stelaż stanie się bardziej uniwersalnym sprzętem. W efekcie zastosowania opisywanego rozwiązania prywatną łazienkę będzie o wiele łatwiej posprzątać, a w niewielkich toaletach będzie po prostu więcej miejsca do zagospodarowania.

Kolejną kluczową poradą jest zalecenie, by decydować się tylko i wyłącznie na funkcjonalne rozwiązania. Weźmy pod uwagę chociażby ścianki prysznicowe. Muszą być one wyprodukowane z odpornych na rdzę profili, np. stalowych lub aluminiowych i doskonale pasować do innych elementów kabiny. Tymczasem panie domu mają dodatkowe wymagania. Chodzi o to, żeby łazienkę można było w miarę szybko posprzątać . Stąd trzeba kupować te ścianki (www.creoconcept.pl/) prysznicowe, na których nigdy nie gromadzi się kamień. Sprawa wyglądu szybek również nie pozostaje bez znaczenia. I chociaż w internecie królują ścianki – kliknij tu – z transparentnymi szybami, to czasami warto dołożyć sobie trudu, aby znaleźć coś bardziej wyszukanego.

admin