Lampy zrób to sam – styl niewielkim kosztem

Last modified date

Podoba ci się cudowne pomieszczenie dokładnie jak z katalogu, ale nie masz środków na kupno kosztownych mebli? Jest jeszcze szansa. Wystarczy mieć kreatywność i zabrać się do dzieła. Odkryj wyjątkowe tipy na nietuzinkowe oświetlenie i oszczędzaj pieniądze.

Moda na szklane słoiki

żyrandol

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Czy pamiętasz szklane opakowania od musztardy, które wszyscy kiedyś stosowali jako szklanki do kawy lub herbaty? Gimnazjalistów może to bawić, dla mnie to jednak idealny przykład zaradności w pełnej krasie. Prawdziwy duch DIY. Dzisiaj szał na słoiki wraca i w wielu klubach wykorzystuje się je do serwowania koktajli. Ja tworzę z tych przedmiotów ekskluzywne lampy stołowe (więcej: Sklep Galeria Oświetlenia), a raczej lampiony – wystarczy dokładnie wyszorować słoiczki i zamontować w środku kolorową świecę. Dodatkowy efekt jesteś w stanie zyskać, kolorując całość farbami. Moim zdaniem nic tak dobrze nie tworzy klimatu jak

lampa

Źródło: pixabay.com

świecąca się świeca, a pachnąca. Lampy z butelek po winieButelki to wspaniały surowiec do produkcji lamp i żyrandoli. Potrzeba tylko kilka butelek, sznur, pilnik do szkła i jesteś w stanie tworzyć własne ekskluzywne żyrandole np.ekskluzywne żyrandole. Stopuje cię jedynie pomysłowość. Jak zacząć? Od najtrudniejszego, czyli od odkrojenia denka. Aby wykonać to idealnie, potrzebujemy zablokować butelkę (może być owinięte szmatką imadło). Później przykładamy grot do wycinania szyb do butli.

Teraz trzeba obrócić powoli butelką, kreśląc jednostajne rowki na szkle. Precyzyjne uderzenie i denko wyskakuje bez problemu. Teraz trzeba przepleść sznur i wkręcić żarówkę. Super żyrandol jak znalazł. Jeżeli lubisz przepych, zwiąż kilka sztuk za sprawą dratwy lub stelaża z patyków, albo za pomocą rur PCV. koncepcji jest dużo.

Udowodniliśmy lampy ekskluzywne można zrobić własnoręcznie i nie trzeba wydawać majątku na zbyt drogie modele z salonu. Koniecznie zobacz: lampy ekskluzywne. Własnoręczna praca daje satysfakcję i prezentuje się genialnie. Zaprojektuj coś samodzielnie, a zobaczysz, ile w tym frajdy. Jesteśmy pewni, że znajomym spodoba się, że sam tworzysz swoje przedmioty domowego użytku. Za złotówki tego nie dostaniesz.

admin