Lampy, które trzeba postawić na podłodze

Last modified date

Każdy z nas wie, że oświetlenie jest ogromnie istotnym elementem w aranżacji całego dom. Dlatego tak ogromną wagę przykłada się do znajdowania lamp do każdego pokoju. Jeśli chodzi np. o lampy stojące to musimy pamiętać, że będą one z nami nie tylko wieczorem, gdy będzie trzeba je użyć, ale będą stałym elementem wystroju danego pomieszczenia.

lampy stojące

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też lampy stojące (sprawdź ofertę) powinny być rzeczywiście znakomicie dopasowane. Nikt nie chciałby, żeby lampa bardzo gryzła się z wyglądem całego pomieszczenia. Dlatego taka duża uwaga jest przykładana do wyboru tego elementu. Ale nie dajmy się zwariować. Jeżeli podoba nam się jakaś lampa, a nie za bardzo pasuje do naszego mieszkania, to i tak weźmy ją ze sobą, niech stanie się czymś, co ożywi mieszkanie. Najważniejsze, żeby nam się podobało u nas w domu. A jeśli, ktoś stwierdzi, że lampa jest źle dobrana, to tylko się uśmiechnijmy i puśćmy tą uwagę mimo uszu, bo to skoro to nasze mieszkanie to ważne, by nam żyło się w nim cudnie.

Perfekcyjnie dobrana lampa na sufit

Przy wyborze lamp (zobacz lampy sufitowe do salonu) sufitowych przez sporo lat kierowano się tylko i wyłącznie tym, żeby konkretny żyrandol w całości oświetlał pokój. Najważniejsze było to, czy będzie trzeba włożyć jedną żarówkę czy może jednak więcej. Obecnie sytuacja na szczęście się odmiwniła, dziś lampy sufitowe są kupowane z tak wielką dokładnością jak telewizor do salonu. Niektóre osoby wybierają lampy, które nie będą rzucały się w oczy. Mają być minimalistyczne i mają za zadanie dobrze spełniać określoną funkcję. Inni stawiają na żyrandole niczym w wielkich pałacach, bo chcieliby, aby oświetlenie sufitowe stało się ozdobą. Wszystko zależy od gustu domowników tych czterech kątów. Jednak gust musimy w pewien sposób dostosować się do warunków. Oznacza, to, że w mniejszych lokalach mieszkaniowych wielkie lampy sufitowe ( ofertę) nie okażą się dobrym pomysłem. Natomiast, jeżeli kupimy do mieszkania z wysokim sufitem minimalistyczne lampy, to również raczej nie będzie to ciekawie wyglądało. Trzeba poszukać złoty środek, a prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach nie jest to żaden kłopot. Dziś mamy ogromny wybór różnego rodzaju oświetlenia czy to takiego na ściany czy sufit, jak również podłogowego, że naprawdę mamy, w czym znajdować to, co nam się podoba lub nie.

admin