Last modified date

Wybór właściwego oświetlenia do domu to trzy czwarte sukcesu przy projektowaniu wnętrz. Idealnie jest, już w na początku powstawania domu pomyśleć, która część pomieszczenia, mebel lub fragment ściany jest wart wyeksponowania. Chociaż z trudnością przychodzi nam ta decyzja w chwili gdy nasz gniazdko dopiero powstaje, należy poświęcić temu tematowi trochę czasu.

Inteligentne zaprojektowanie instalacji elektrycznej ułatwi późniejszy remont oraz zapobiegnie zbytecznym przeróbkom, które są czasochłonne i często dość kosztowne.

Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy zakupie lamp do mieszkania?

Najważniejsze są materiały i kształty. Abażury wełniane, filcowane, skandynawscy projektanci mają oryginalne modele z drewna czy forniru (spectrum led). Ograniczenia nie istnieją, lampy przypominają psy, sople, okręgi, bryły geometryczne, przeskalowane ręczne robótki. Młode osoby wybierają designerskie pęki żarówek i sztuczne tworzywa, których lampy cena czasem potrafi spowodować u nas lekki zawrót głowy. Ale designerski kształt lampy nie wystarczy, trzeba jeszcze dobrze go powiesić.

Miejmy na uwadze, że to właśnie światło wyciąga nas z sezonowej depresji. Kiedy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety oraz lampy podłogowe służą nam za domowe promienie słońca. Główna zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Nie znaczy to jednak, że włączymy na naraz wszystkie światła. Nastrój budujemy zależnie od potrzeb – inny na rodzinny obiad, inny na spotkanie z przyjaciółmi.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Przy dobrym świetle zyskają też dzieła sztuki. Szkół oświetlania malarstwa jest wiele, jedni wolą z boku, inni z góry. Najważniejsze jest to, by kinkiety (zobacz nasz odsyłacz) posiadał szeroki strumień światła. Namawiamy do zabawy. Czasem wystarczy ażurowy klosz czy abażur z wikliny tudzież szkiełek, aby na ścianach zatańczyły ciekawe, bursztynowe refleksy .

W internecie znajdziemy wiele sklepów z lampami (lampy podłogowe), które świetnie odnajdą się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów (warto przeczytać). Choć jest to sklep internetowy często istnieje możliwość zobaczenia lamp przed zakupem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają fachową pomoc w dobrze oświetlenia, a co najważniejsze dają gwarancję pewnych i błyskawicznych zakupów.

admin