Lampy do salonu

Last modified date

Współczesny salon w wielu sytuacjach pełni wiele licznych funkcji (funkcja relaksacyjna, role jadalni), z tejże przyczyny tak znaczące jest oświetlenie pokoju dziennego, które spełni najlepiej tak rolę praktyczną jak też funkcje dekoracyjne. Za pomocą rozmaitego oświetlenia pokoju dziennego bowiem możemy: wyznaczyć niektóre strefy, podkreślić jego atuty, ukryć uszkodzenia lub też odmienić proporcje.

oświetlenie

Tak samo istotną rolą światła w pokoju dziennym która nagminnie jest lekceważona, jest kształtowanie klimatu, szczególnie w jego części wypoczynkowej. Minęła już era jedynie słusznego, ulokowanego w środkowej części sklepienia żyrandolu, który wytwarzał rozproszony blask, a salon zdawał się płaski. W oświetleniu dzisiejszym z przyczyn ekologicznych używana jest żarówka LED e27, to daje nam mnogość opcji.

Dzisiaj ze pomocą lamp podłogowych, plafonów, diody led albo listw diodowych skrytych w suficie możemy wyznaczyć w pokoju dziennym rejon odpoczynku, część konsumowania strawy, zaakcentować obrazy na ścianie, wydobyć ciemne kąciki bądź też wręcz odmienić stosunki pokoju dziennego.idź do strony ścianki całoszklane ścianki całoszklane Najistotniejszymi działami salonu są odcinek jadalni a także wypoczynku. Każda wymaga różnego rodzaju oświetlenia. Nad stolikiem celowa jest lampa wisząca i żarówka led gu10 kierująca miękkie światło ku stołowi. W rejonie relaksu mamy wiele opcji. Korzystne jest tu też miękkie światło, przy którym można by oglądać filmy, czytać, ewentualnie spędzać czas z rodzinką.

led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Można używać lamp podłogowych z funkcją regulacji. Markety z lampami proponują nam w dzisiejszych czasach co dusza zapragnie: bogatego rodzaju lampy, wszelkiego typu plafony. Dokonując zakupu weźmy pod uwagę, iż lampy w pokoju dziennym nie muszą tworzyć całokształtu. Jest o wiele bardziej interesująco, jak są przeróżne, zaś łączy je kolor ewentualnie typ klosza. Zwróćmy także uwagę na ważką kwestię – ochronę środowiska. Wykorzystujmy więc nowoczesne żarówki LED e27.

Żyrandole mają przede wszystkim realizować funkcję oświetleniową, ale też budować atmosferę, i przy okazji ozdabiać cały pokój. Niejednokrotnie zamiast standardowych żarówek wybiera się diody LED, oszczędniejsze, a oprócz tego wygodne – odmiennie od świetlówek od razu zapewniają całkowitą jasność. Diody Led możemy też kupić w formie taśmy, co daje unikalne możliwości.

admin