Lampki w toalecie

Last modified date

Oświetlenie w łazience stanowi ogromnie ważny element aranżacji. W łazience potrzebujemy przede wszystkim światła ogólnego, równomiernie oświetlającego wszelkie powierzchnie a także należytego oświetlenia zwierciadła i umywalki. Do oświetlenia kabiny prysznicowej i wanny wystarczy subtelne światło punktowe. Nie bez znaczenia jest także światło spełniające funkcję dekoracyjną.

Oświetlona łazienka

Autor: Baumit
Źródło: Baumit
Przyjemniej brać rozluźniającą kąpiel w przytulnym wnętrzu niż przy silnym oświetleniu ogólnym. Jako źródło światła można stosować świetlówki albo halogeny, pamiętając jednakże, iż te drugie nie nadają się jako oświetlenie łazienkowe nad lustro (szczegóły oferty), bo powodują powstawanie cienia na buzi. Wszystkie oprawy stosowane w toalecie powinny mieć wodoodporną obudowę.

Po co w łazience ogólne oświetlenie? Najkrócej można by odpowiedzieć w taki sposób: by wszystko było dobrze widać. Całość, a więc każdy zakątek. Odpowiednie światło ogólne przydaje się nie jedynie przy sprzątaniu, ale również przy czynnościach higienicznych. Jako ogólne oświetlenie sprawdzą się powieszone w centralnym punkcie sufitu lampy z kryształami (więcej o ofercie). Można także skorzystać z fortelów zalecanych do kuchni, a więc instalacji opraw na halogeny czy też zwyczajne w suficie podwieszanym.

Jeżeli istnieją jakiekolwiek nurtujące Cię zagadnienia na prezentowany temat, to kliknij na optymalne źródło, ono na pewno Cię zainteresuje.

W łazience o powierzchni do 10 m2 starczą cztery oprawy z żarówkami o mocy 50 W.

W łazience

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland
Jakiego rodzaju oświetlenie nad lustro łazienkowe zapewni możliwość zrobienia perfekcyjnego makijażu? W lustrze powinniśmy się dobrze widzieć, toteż światło winno padać na osobę przeglądająca się w zwierciadle jak też równomiernie oświetlać jej oblicze, nie zmieniając koloru. W owym celu najlepiej zatem zamontować dwie oprawy symetrycznie po obydwu stronach zwierciadła. Najlepsze będą kinkiety w salonie z zamkniętymi kloszami oraz świetlówkami, czy też z żarówkami o mocy sześćdziesięciu W (pamiętajmy jednakże, że zostaną wycofane ze sprzedaży do roku 2016). Odpowiednio oświetlą twarz, pozbawiając ją cieni. Możemy też zamontować kilka niewielkich opraw ponad górną krawędzią oraz po obydwu stronach zwierciadła w odległości 10 cm od jego brzegu względnie oprawy halogenowe wpuszczane w sufit podwieszany bądź regulowane reflektorki nad zwierciadłem. Prócz funkcji praktycznej stanowić to będzie nader ozdobny element.

admin