Kursy rysunku architektonicznego – w której szkole?

Last modified date

Czas technikum wielu z nas przypomina sobie jako czas beztroski, kiedy dużo uwagi poświęcało się zabawom i spotkaniom z kumplami. Był to także czas, w którym wielu przygotowywało się do matury i egzaminów na uczelnie wyższe.

książka

Źródło: www.morguefile.com
Teraz testy wstępne są już zniesione na większości wydziałów, jednak na tych, na których wymagane są dodatkowe umiejętności, jak na przykład umiejętności rysowania czy śpiewu, przeprowadzane są dodatkowe testy dla kandydatów.

Chciałabym studiować na krakowskim ASP!
Krakowska Akademia Sztuk Pięknych jest jedną z lepszych szkół tego kierunku w Polsce. Wykładający tam wykładowcy posiadają duże doświadczenie i nieposzlakowaną opinię w świecie artystów, a od studentów wymaga się znacznie znaczących poświęceń, niż na większości krajowych uczelni. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że spora część młodzieży, która wyobraża sobie siebie jako przyszłych poetów, ciągnie do Krakowa ze wszystkich stron naszego kraju.

Podobną sytuację możemy zaobserwować, zwracając uwagę na proces rekrutacji na kierunek architektura na którejkolwiek z dwóch małopolskich politechnik. Na tym kierunku obowiązuje obowiązkowa rekrutacja, obejmująca testy z rysunku, również technicznego. Jeżeli Twoim marzeniem jest studiowanie architektury, dobrze byłoby pomyśleć wcześniej o douczeniu się i już w liceum chodzić na lekcje rysunku w Krakowie, gdyż bardzo często prowadzą je doktorzy akademii, którzy w późniejszych latach mogą być naszymi wykładowcami.

W jaki sposób wybrać kompetentnego nauczyciela?
Jeśli już podjęłaś decyzję o rozpoczęciu kursu rysunku, dobrze będzie zasięgnąć języka wśród znajomych,jacy już taki kurs rysunku w Krakowie ukończyli (z pomocą przychodzi Uzyskane od nich wiadomości trzeba porównać i wybrać kilkanaście najbardziej obiecujących kursów rysunku.

Jeżeli zafascynował Cię przedstawiany artykuł, to odwiedź odnośnik (https://e-hunter.pl/smycz-regulowana-dla-psa) a tam oczekują na Ciebie wiadomości godne uwagi. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony!

Pomocne są też informacje od osób biorących udział w korepetycjach, którzy dostali się na wydział, na jaki i my chcemy się dostać. Wyselekcjonowany w ten sposób kurs na pewno da nam dużą przewagę nad potencjalnymi konkurentami, a mając na uwadze to, że z roku na rok ilość chętnych na miejsce na wydziałach technicznych jest większa, dobrze będzie zadbać o każdy możliwy do zdobycia punkt rekrutacyjny.

admin