Last modified date

Obecnie kiedy zabieramy się za urządzenie sobie tarasu lub balkonu, mamy możliwość korzystania z setek inspiracji publikowanych w sieci. Trendy z roku na rok się zmieniają, projektanci tworzą coraz nowsze wzory mebli czy tekstyliów. Poprzez ten fakt, częstokroć tego rodzaju przedsięwzięcie wiąże się z długimi godzinami poświęconymi na robienie rozeznania w dostępnych opcjach. Wybór mebli, nakryć, oświetlenia czy dodatków jest niezwykle wielki i może przyprawić o zawrót głowy.

Salon z wyjściem na taras

Autor: Tomas Riehle
Źródło: Schϋco
Jeżeli jednak chodzi o kwestię tarasu, to w zasadzie mamy trzy opcje do wyboru. Pierwszą z nich, najbardziej popularną, są meble drewniane. Bez względu na to, czy nasz taras posiada zadaszenie czy nie, warto zainwestować w dobry, odporny materiał, który będzie nam służył dłużej niż jeden sezon. W związku z tym najbardziej polecane są meble z drewna tekowego, ze względu na jego wytrzymałość i trwałość. Musimy pamiętać o tym, iż zarówno deszcz, jak i słońce negatywnie wpływają na meble znajdujące się na tarasie, stąd istotna jest solidność ich wykonania i dobra konserwacja. Obecnie ogromną popularnością cieszą się meble tarasowe zrobione z pomalowanych skrzyniopalet, które swoją drogą łatwo jest wykonać samemu. Warto przemyśleć to rozwiązanie jeśli mamy smykałkę do rękodzieła oraz ograniczony budżet.

Kolejną, popularną opcją są meble wiklinowe. W różnych sklepach znajdziemy przeróżne kształty oraz odcienie wiklinowych mebli, wybór jest ogromny . Pasują do większości aranżacji, szczególnie w połączeniu z wiejskimi ogródkami. Cechują się jednak niską odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz deszcz. Po kilku latach wiklina się przeciera, a pod wpływem słońca i deszczu może ulec szarzeniu. W takiej sytuacji możemy jednak podarować jej drugie życie i pomalować ją na przykład na biały kolor. Dzięki temu nadamy naszemu tarasowi rustykalnego charakteru, a fotele czy stolik posłużą nam jeszcze kilka lat.

Pragniemy rozgonić wszelkie Twoje wahania i dać Ci następne i ciekawe posty. Więc istotna treść oczekuje na Ciebie w podanym linku.

Współcześnie najmniej wybieraną opcją są meble ogrodowe wykonane z plastiku. Nie ulega wątpliwości, że zazwyczaj kojarzą się z tandetą i średnio sprawdzają się jako najważniejszy punkt naszego tarasu. Są opcją stosunkowo tanią, aczkolwiek mało efektowną oraz przede wszystkim nietrwałą. Plastik jest niezwykle podatny na blaknięcie, w związku z czym już po jednych wakacjach nasze fotele czy stół z pewnością stracą swój blask. Dodatkowym minusem jest ich niewielka waga, mogą zostać przewrócone przez wiatr – kupiłem meble z drewna tekowego.

drewno

Autor: Tim Parkinson
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście dostępne są jeszcze różnego rodzaju połączenia materiałów, na przykład drewna z metalem czy szkłem. Wspomniane propozycje to tylko pewna próba uporządkowania asortymentu znajdującego się na rynku. Jak widać możliwości jest naprawdę wiele, zatem z pewnością każdemu uda się znaleźć coś dla siebie!

admin