Kulig to sprawdzony przepis na szampańską zabawę w zimie

Last modified date

Gdyby przeprowadzić sondę uliczną i zadać pytanie, którą porę roku najbardziej preferujemy, na pewno największa ilość odpowiedzi „za” padłoby na okres letni. Nie ma w tym nic zaskakującego, no jakżeby inaczej właśnie w tę porę możemy robić dosłownie wszystko, nie dość, iż nie ma wymogu, żeby się specjalnie ubierać (choć wiele kobiet byłaby odmiennego zdania), to jeszcze dodatkowe profity, jak piknik na łonie natury, spacer czy kąpiel w jeziorze, są zwyczajnie osiągalne. Tak to jest z ciepłą porą, dlatego wiosna mogłaby w przeprowadzonej sondzie być tuż za latem. A co z zimnymi porami roku? Wielu z nas lubi zimę, a jesień jedynie, gdy wygląda, jak „nasza polska złota jesień”.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas każdej pory roku znajdziemy coś interesującego do roboty. Jak wspomnieliśmy we wstępie o lecie do zrobienia jest naprawdę dużo. Lato to w końcu okres wakacyjny, tak więc możemy wyjechać za granicę czy chociażby nad polskie morze, gdzie znajdziemy niezliczoną ilość okazji do wspaniałej zabawy. Lato odznacza się też tą zaletą, iż w wielu miejscach praca nie prezentuje się tak, jak w innych porach roku. Po prostu każdy, łącznie z szefem odczuwa nastrój wakacyjny, tak więc w pracy jest jakby mniej stresów i niepokojów.

A później przychodzi jesień i wielka ”deprecha”. Jesień, jakakolwiek by nie była, zawsze się kojarzy z końcem lata, z powrotem do pracy po wakacjach, szkołą, kojarzy się również z coraz niższymi wartościami temperaturowymi, krótszymi dniami i przymrozkami w nocy. Jesień ciężko polubić. Czasami nam troszkę wynagrodzi swoją chimeryczną naturę, kiedy panuje tak zwana „złota jesień” przynosząc niesamowicie wspaniałe, słoneczne dni, delikatną temperaturę i cudne widoki. Liście stają się różnokolorowe, jest magicznie.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie trwa to zbyt długo, bo zaraz nadchodzi plucha, opady deszczu i szarość. Zbliża się zima. Kiedy zapanuje okres przedzimia właściwie może zdarzyć się wszystko, dopiero, kiedy nastanie prawdziwa i śnieżna zima jesteśmy w stanie się w niej zakochać. Oczywiście jeśli nie zakopiemy się gdzieś samochodem w zaspie czy nie odmrozimy sobie jakiejś części ciała, to istotnie zimę da się lubić. Można robić wiele niesamowitych rzeczy. Mieszkasz w dużym mieście? Kulig w Warszawie? Czemu nie? Zobacz w tym miejscu (w tym miejscu) i wybierz coś dla siebie. A może na sanki, w każdym mieście, nawet dużym odnajdziesz górkę, z jakiej bez trudu możesz zjeżdżać. A jakie święta Bożego Narodzenia są ładne, kiedy pada śnieg. Szkoda, że rzadko tak jest, bo częściej padają deszcze. Deszcze, które zabierają radość ze świąt.

admin