Który pierścionek wybrać kobiecie?

Last modified date

Złota biżuteria przedstawia się wspaniale, nigdy nie wyszła z mody. Biżuteria wyższej próby złota nie powinna spowodować przebarwienia czy matowieć tak jak gorsze mieszanki stopu. Decydując się na kupno biżuterii ze złota powinniśmy niezwykle rozważnie wybrać miejsce gdzie tego dokonamy.

pierścionek zaręczynowy

Autor: SidewaysSarah
Źródło: http://www.flickr.com

Nigdy nie można kupować precjozów na targach, stadionach, bowiem ta pozorna gospodarność może nas wiele kosztować. Przypadkowi, nieznani nam sprzedawcy zapewniają o wysokiej jakości towarów oraz nęcą niewysoką ceną. W rzeczywistości jednakże ponad połowa proponowanych przez nich produktów ma ukryte braki lub wady. Są to przeważnie niezgodności dotyczące wagi oferowanej biżuterii, wysokości próby złota a także niska jakość wyrobu. Zdarzyć się może też, że zostaniemy podstępnie oszukani i zamiast wyrobu ze złota kupimy wyrób z tzw. tombaku, jaki jest stopem całkiem nieszlachetnych metali. Jeżeli decydujemy się więc na zakup złota, dokonajmy tego w sklepie z prawdziwego zdarzenia. Najlepszy będzie firmowy salon albo po prostu prywatny zakład jubilerski. Zapewnia nam to właściwą jakość produktów, wielki wybór (złote pierścionki zaręczynowe, wisiorki, obrączki) a także miłą oraz fachową obsługę. Nie bez przesłania jest także fakt, iż zakupów dopełniamy w „normalnych” okolicznościach – sklepy mają klimatyzację, wygodne lady a także stosowne oświetlenie.

obrączka

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak bez względu na to, czy zakupu dokonujemy w sklepie czy też na targu pamiętajmy, by skrupulatnie obejrzeć produkt i dokonać przemyślanego doboru, ponieważ w większości wypadków sprzedawcy zwrotów nie uznają. Nie nabywajmy ozdób, które mają krzywo oprawione kamienie albo rysy, jakich mieć nie powinny. Nie decydujmy się na zakup złota bez symbolu imiennego producenta.

Obecnie obejrzyj także (http://www.4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/) ten artykuł, który jest bardzo ciekawy. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Miejmy na uwadze, że złoto występuje w rozmaitych odcieniach (złoto: białe, czerwone, zielone), zatem w tym wypadku nie mamy się czego obawiać. Określmy jednakże jakiej próby jest oferowane złoto, a w przypadku ozdób z kamieniami szlachetnymi większość z nich posiadać winna tzw. certyfikaty. Po dokonaniu wyboru i płatności oczekujmy paragonu ewentualnie faktury oraz eleganckiego opakowania biżuterii.

admin