Która szafa wnękowa będzie najlepsza do małego przedpokoju oraz co może mieć ona w wyposażeniu dodatkowym?

Last modified date

szafa wnękowa jest dzisiaj bardzo często stosowanym elementem wyposażenia. Będzie ona z powodzeniem spełniać rolę szafy na ubrania, należy pamiętać tylko o paru kwestiach. Najwłaściwiej tego typu wnękę w murze zabudować półkami oraz zakryć drzwiami.
W środku szafy wnękowej mogą być szuflady czy też kosze druciane.

dekoracje do domu

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli tego typu szafa nas interesuje, dodatkowo zamontowanym wyposażeniem może być jeszcze halogenowe oświetlenie, jakie uruchamia się przy otwarciu drzwi. Mogą być tam ponadto stopery w szynach, które zatrzymują drzwiczki w odpowiednim miejscu, szczotki odbojowe oraz zabezpieczenia przed wypadaniem drzwi.

Zaciekawił Ci się ten wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna recykling pcv także na pewno przypadnie Ci do gustu!

Jeśli ciekawią Cię szafy wnękowe Wrocław jest miejscem, w którym znajdziesz wiele sklepów z meblami, które oferują takie szafy. Wnęka na szafę w przedsionku musi być większa niż dana szafa. Zazwyczaj zdarza się, że przygotowany jest typowy wymiar szafy, ale można zapomnieć o grubości ścian szafy oraz jej drzwiczek. Należy wiedzieć, że na zamontowanie przesuwnych drzwi potrzeba 8-10 centymetrów. Szafa na ubrania do przedsionka, w jakiej mieszczą się swobodnie koszule na drążku, posiada głębokość 60 centymetrów.

Jeśli zamierzamy w tamtym miejscu składować płaszcze i grubsze kurtki, należałoby wykonać ją nieco głębszą. Wówczas głębokość takiej wnęki liczyć powinna 80-90 cm. Można spotkać też szafy płytsze o głębokości 40 centymetrów. Tutaj możemy zawiesić ubrania na wysuwającym się drążku, równolegle do tyłu szafy. Jeśli szafa do zabudowy miałaby być umieszczona w przedpokoju, to jest niezwykle dobry pomysł. Drzwi jezdne do takiej szafy nie wymagają miejsca przed nią. Doskonale więc mogłyby sprawdzać się w takiej sytuacji, gdy naprzeciwko mebla są drzwi do łazienki czy też sypialni. Minusem może być wyłącznie to, że nie mamy dostępu do całego wnętrza szafy.

Jedno skrzydło drzwi zawsze jest domknięte. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć ciasne wnętrze, można by na szafie wnękowej przymocować folie samoprzylepną w paski. W niewielkim przedsionku doskonale będą sprawdzać się fronty szklane.

admin