Krótki przegląd najpopularniejszych rodzajów tapet, zalety chętnie wybieranych w ostatnim czasie fototapet.

Last modified date

Tapety od wielu lat są jednym z najczęściej wybieranych materiałów do wykończenia ścian wewnątrz domów. Przez lata wymyślono ich sporo różnych rodzajów, które się różnią wyglądem i parametrami, i cały czas pojawiają się nowe pomysły.

fototapeta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Najbardziej popularne są tapety papierowe, posiadają one wprawdzie najgorsze parametry, lecz dzięki temu są stosunkowo tanie, i to właśnie przyczynia się do ich popularności. Dużo lepszej jakości, ale również więcej kosztujące są tapety oparte na powłoce winylowej. Są one przede wszystkim dużo ładniejsze niż papierowe, ogromnym ich plusem jest także odporność na wilgoć. Można je bez żadnej obawy zmywać, a dzięki swym właściwościom doskonale będą się przykładowo sprawdzać w łazienkach i kuchniach. Ostatnio bardzo dużą popularność zaczynają zdobywać tapety zrobione na flizelinie, ich ogromnym plusem jest znacznie prostszy montaż. Bardzo dobrze tłumią one hałasy i ocieplają wnętrze pomieszczeń, a w przypadku ewentualnego remontu również jest z nimi wygodnie, bo bardzo łatwo się je ściąga ze ścian.

Jednak nawet na rynek tapet wkroczyła w pewnym momencie nowoczesna technologia, umożliwiając tanią produkcję fototapet. Na początku były one trudno dostępne i dość drogie, lecz rozpowszechnienie drukarek przemysłowych spowodowało, że ich ceny mocno spadły. fototapety przebojem wdarły się do wielu domów i mieszkań i nic nie wskazuje na to, że je prędko opuszczą, gdyż zwyczajnie dają ogromne możliwości.

fototapety z krajobrazem - morze

Autor: Thomas Kujawa
Źródło: http://www.flickr.com

Największą zaletą fototapet jest to, że można na nich wydrukować praktycznie każdy motyw. Są tu dwie możliwości, albo będzie można wybrać zdjęcie wśród setek tysięcy, jakie firma robiąca tapety udostępnia dla klientów, albo można przesłać własną fotografię, jeśli mieć tylko ona będzie odpowiednią jakość. Czy będzie to ujęcie ukochanego zwierzaka, pamiątka z wakacji czy portret rodzinny, to nie ma znaczenia, na fototapecie da się nadrukować wszystko będzie się chciało. Po zamówieniu trzeba parę dni odczekać na jego wykonanie i przesłanie, a następnie nakleja się wszystko w taki sposób, jak tradycyjne tapety.

admin