Krótki opis głównych zasad, jakich trzeba przestrzegać w czasie projektowania swojej łazienki.

łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu i domu. Jest również jednym z bardziej trudnych do zaprojektowania, mimo że pozornie ilość najróżniejszych materiałów do wykończenia, akcesoriów i urządzeń jest wprost nieograniczona.

magnat

Autor: James Honeyball
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak odpowiednie skomponowanie wszystkiego w taki sposób, żeby pomieszczenie nie tylko było funkcjonalne i wygodne, ale też eleganckie, WCale nie jest łatwe. W praktyce dużo zależeć będzie od rozmiaru łazienki. O ile w dużych pomieszczeniach dużo prościej rozłożyć wszystkie niezbędne sprzęty i meble, to w mniejszych niekiedy wręcz się to sprowadza do roli sztuki. Niestety czasem będzie trzeba też iść na spore kompromisy, na przykład zrezygnowanie z wanny na rzeczy prysznica, malutka umywalka, bo tylko taka się zmieści czy płytka lecz o mniejszej pojemności. Jednak w większych łazienkach też pojawia się sporo problemów, przede wszystkim z rozplanowaniem wszystkiego tak, żeby się wygodnie z niej korzystało. Z tego też powodu zabierając się za projektowanie łazienki należy zdobyć nieco wiadomości o najważniejszych zasadach, jakimi się należy przy tym kierować.
Jedną z najważniejszych rzeczy jeżeli chodzi o nowoczesne łazienki, jest dobranie ciekawych płytek na ściany oraz podłogi. Ich oferta jest bardzo duża, sprzedawane są w niezliczonej ilości rozmiarów i kolorów. Warto się jednak podczas wyboru trzymać paru zasad, dzięki jakim takie pomieszczenie będzie ładniejsze i praktyczniejsze. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń, dlatego też znacznie lepiej nadają się do niewielkich łazienek. Ważny jest także rozmiar płytek, tu również powinno się trzymać zasady, że w małym wnętrzu korzystniej będą wyglądać małe płytki. W ostatnich latach niezwykle modne są też różne zestawienia kolorystyczne.

Łazienka utrzymana w jasnej kolorystyce, z niedużą ilością ciemnych dodatków może faktycznie nowocześnie i ciekawie wyglądać. Jeśli do tego dobierze się jeszcze oryginalne szafki, to na pewno się będzie zadowolonym z takiej łazienki.

admin