Koniczne dodatki uzupełniające mundur każdego harcerza

Jednym z najistotniejszych atrybutów każdego harcerza jest jego strój. Mundur harcerski jest bez wątpienia bardzo specyficzny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Jednakże nie byłby kompletny, gdyby nie precyzyjnie dodatki do munduru harcerskiego. Warto zatem dowiedzieć się, co każdy harcerz musi mieć, by wyglądać perfekcyjnie. Przede wszystkim bardzo istotne jest właściwe nakrycie głowy.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle jest to tzw. rogatywka tudzież beret w kolorze wybranym przez drużynę. Aczkolwiek na głowie harcerzy może znajdować się także inne nakrycie głowy, np. kapelusz. Do nakrycia głowy przypina się zwykle lilijkę. Nieco inna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy posiadają specjalne berety albo czapki z daszkiem. Na ramionach harcerzy umieszczane są specjalne naramienniki, jakie nakłada się na pagony w barwach drużyny. Na pagonie mogą być umieszczone rozmaite ważne informacje, takie jak chociażby ilość gwiazdek otrzymanych przez harcerza.

Ciekawy wpis? W takim razie namawiamy Cię, żebyś przeczytał kolejne informacje z witryny (http://www.szkola-terapeutyczna.pl/oplaty/), którą dla Ciebie stworzyliśmy. Kliknij proszę w ten link.

Pod kołnierzem natomiast dopięta musi być chusta.

Jej kolor również jest wybierany przez drużynę i musi być taki sam dla poszczególnych jej członków. Przez lewe ramie przekłada się sznur funkcyjny.

Kiedy ten wpis zostanie przez Ciebie przeanalizowany, wejdź również na odmienny pełen tekst (https://lemans.pl/cennik/), który ma tak samo absorbujące treści.

Bardzo istotny jest także pas, który zakłada się zarówno do spodni i spódnicy . Dziewczęta zakładają czarne pasy, natomiast chłopcy zielone, chociaż możemy zastąpić je także brązowym pasem skórzanym. Na nogach harcerzy, oprócz butów, noszone są także getry, jakie również można dostać w wielu opcjach kolorystycznych i wybierane są indywidualnie przez każdą drużynę. Dodatkowo oprócz getrów możemy ubrać wielobarwne wywijki. Jak się zatem okazuje, strój harcerski nie musi być wcale zupełnie jednorodny.

skauci

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com

Różnorodność akcesoriów sprawia, iż harcerze prezentują się niezwykle oryginalnie i pięknie. Rzecz jasna zaprezentowane dodatki są jedynie przykładem. Niemało harcerzy posiada swoje własne zwyczaje i wielokrotnie na mundurze może mieścić się wiele innych dodatków albo naszywek. Te kwestie zazwyczaj dobrze jest skonsultować z drużynowym. Myślisz nad tym, gdzie można zgromadzić wszelkie akcesoria do munduru harcerskiego? Pomocna może okazać się składnica harcerska online, gdzie bez żadnego problemu możesz znaleźć i zamówić wszystkie niezbędne dodatki, a przy tym cały mundur harcerski.

admin