Kominki zasilane biopaliwem

Last modified date

biokominek

Autor: MULTI
Źródło: MULTI

Nieustająco coraz bardziej aktywne zainteresowanie ekologią oraz dbaniem o naturę, skutkuje poszukiwaniem pionierskich i alternatywnych rozwiązań fachowych przyjaznych środowisku. Jednym z nich są biokominki, które już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce.

Biokominki posiadają nie tylko nowoczesny wygląd i zmieniają nastrój w domach, ale i paląc w nim płynnym bądź żeliwnym paliwem na bazie alkoholu, nie produkuje się ani sadza ani przede wszystkim szkodliwy dym. Wykorzystywane biopaliwa sprawia, iż głównym produktem spalania są para wodna i dwutlenek węgla o bardzo niskim – .

Ponadto najbardziej niekonwencjonalnym jest to, iż biokominek nie musi posiadać instalacji kominowej, co zapewnia swobodę przemieszczania biokominka. Produkowana energia podczas spalania nie jest emitowana na zewnątrz przez komin, co świadczy o ekonomizacji biokominików. Do zalet przyjaznych środowisku kominków należy również zaliczyć znaczną redukcję wysuszania powietrza oraz niewydzielanie nieprzyjemnych zapachów, tak jak w przypadku zwykłych i tradycyjnych kominków.

Omawiany tekst Ci się podoba? Zatem odszukaj serwis, który ma podobne informacje na omawiany temat – one także będą wciągające.

Biokominki jawią się nie tylko jako innowacyjne i ekologiczne, ale i pragmatyczne. Różnorodność biokominików na rynku daje szansę na dobranie naprawdę nowomodnego składnika wyposażenia lokalu mieszkalnego.

ciepło bijące od kominka

Autor: Rupert Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na spalany tworzywo, wyróżnia się biokominki żelowe ( wykorzystuje się gotowe żele w formie wkładu lub płynu) oraz biokominki płynne ( korzysta się z płynnego paliwa na bazie alkoholu z kanistra bądź innego przystosowanego pojemnika). Jeśli zaś chodzi o formę użytkową wyodrębnia się biokominki naścienne (do powieszania na jakiejkolwiek ścianie w domu), wolnostojące (do postawienia przez wybranym przez siebie obszarze. W szczególności tego typu rozwiązanie powinno stosować się w ciepłych zabudowach, więcej informacji tu – > .

Przyjazny środowisku kominek zazwyczaj zrobiony jest ze stali, szkła, elementów betonowych czy z kamieniami.

urok kominka w domu

Autor: netzroot
Źródło: http://www.flickr.com

Nawierzchnia biokominka malowana jest lakierami i farbami, które oczywiście muszę charakteryzować się trwałością na wysoką temperaturę. Intrygujące są również najbardziej nowoczesne biokominki z pilotem, który umożliwia kierowanie wlewaną porcją paliwa, zapalaniem i wyłączaniem. Przy wyborze biokominka należy inspirować się nie tylko jego zdatnością i skutecznością, ale warto rozważyć również formę i jakość jego wykonania oraz jak wlewa się biopaliwo, jak i również jego wkład . Dobrze jest również przeanalizować , jaki rodzaj biokominka będzie najlepiej się prezentował i pasował do wnętrza naszego domu.

A.T.