Komfortowa garderoba w mieszkaniu. Jak ją zaaranżować?

Last modified date

Garderoba w naszych mieszkanie to na ogół osobne wnętrze. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie i każdy, kto nawet raz w swym życiu poznał zalety garderoby, bez wątpienia zawsze będzie jej zwolennikiem. To w głównym stopniu okazja na utrzymanie porządku jeśli chodzi o ubrania. Łatwo je układać, segregować i zachować we właściwym stanie.

garderoba

Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR
Atutem garderoby jest również to, że pozwala uwolnić inne pomieszczenia w mieszkaniu od zajmujących wiele miejsca szaf, szafek i innego typu mebli przeznaczonych na trzymanie ubrań. Urządzanie garderoby powinniśmy zacząć od właściwego zaplanowania wnętrza.

Powinna być pojemna, a o tym w ogromnej mierze przede wszystkim decyduje jej kształt. Długą i wąską garderobę zapewne trudno będzie właściwie zaplanować. Idealnie sprawdzają się garderoby w kształcie kwadratu, gdyż są bardzo pojemne, a dodatkowo najbardziej wygodne. Oprócz tego w takich właśnie garderobach najłatwiej jest umiejscowić wszelkiego rodzaju szafki oraz półki na ubrania.

Szafa

Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR

Odpowiednie urządzenie garderoby to kolejna bardzo ważna kwestia. Na szczęście współcześnie posiadamy bardzo wiele różnorakich rozwiązań w tym zakresie. Można wybierać spomiędzy różnorakich koszy i szuflad, stojaków, wieszaków czy uchwytów, dzięki którym znacznie łatwiej będzie nam porządkować ubrania.

Nie można także zapominać o właściwym oświetleniu garderoby. Firmy produkujące wyposażenie do garderoby, zapewniają nam również odpowiednie oświetlenie (lumina) sufitowe albo też na ścianę, które przeznaczone jest właśnie do wnętrz tego rodzaju. Światło może włączać się błyskawicznie po otworzeniu drzwi. Dodatkowo jeśli garderoba(polecamy projekty garderoby ) będzie służyć nam również jako przebieralnia, należy zamontować w niej również duże lustro, które obejmie całą sylwetkę.

Bardzo ważnym aspektem jest również odpowiednia wentylacja w garderobie. Jest to jeden z bardzo ważnych elementów, o którym nie należy zapomnieć. Niestety czasem brak wolnych przewodów wentylacyjnych w pomieszczeniu skutecznie nam to uniemożliwia. Jednym ze sposobów zagwarantowania idealnej wentylacji w garderobie jest kratka ścienna pomiędzy garderobą a innym pobliskim pomieszczeniem. Temperatura powinna być identyczna jak w sypialni. Z tego powodu nie powinniśmy wyprowadzać przewodu wentylacyjnego bezpośrednio przez ścianę zewnętrzną.

admin