Kolorowe ściany w pokoju dla malucha

Każdy rodzic musi zadbać o to, by jego dziecko miało własny pokój. Jest to niezbędne, gdyż dzieci także mają potrzebę prywatności. Dekorowanie pokoju dziecięcego nie może w żadnym wypadku bazować jedynie na atrakcyjności wizualnej określonych elementów. Wręcz przeciwnie, priorytetem jest jakość, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Kłopotliwym wyzwaniem najczęściej są ściany dziecięcego pokoju. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że dzieci niekiedy je brudzą niechcący, ale kategorycznie częściej rysują po nich kredkami.

pokój dla dzieci

Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzice powinni z tego powodu zwrócić uwagę na ich odpowiednią dekorację, jako że ubrudzone ściany wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Zamiast normalnej farby trzeba pomyśleć o rozwiązaniu cieszącym się dzisiaj dosyć dużym zainteresowaniem, którym są fototapety dla dzieci. Szeroki asortyment motywów do wyboru powoduje, że można zdecydować się na tapetę z ukochanymi postaciami pociechy bądź na bardziej klasyczne motywy.

Na dodatek, są to dość wytrzymałe produkty, co w dziecięcych pokojach ma duże znaczenie. Sprzedawane są też fototapety na wymiar, więc nie ma znaczenia na której ścianie ostatecznie chce się taką tapetę umieścić. Ciekawe propozycje fototapet można znaleźć pod adresem fototapety w dowolnym wymiarze.

fototapeta do pokoju dziecięcego

Autor: Jane
Źródło: http://www.flickr.com

Świetną alternatywą jest także wykorzystanie farby tablicowej. Można nią pomalować wszystkie ściany, chociaż nie jest to wskazane w małych pomieszczeniach, gdyż taka farba jest czarna. Nie jest to kolor idealny dla dzieci, toteż w takich pokojach zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na pomalowanie jednej ściany. Dzieci na pewno będą zachwycone oraz przede wszystkim nie będą malowały po innych ścianach pomieszczenia. Utrzymanie w czystości ściany pokrytej farbą tablicową jest dość proste. Samo pomalowanie także nie powinno nastręczyć większych kłopotów i z powodzeniem każda osoba da sobie radę samodzielnie.

Zazwyczaj wskazane jest dwukrotne pokrycie ściany farbą. Warto podkreślić, że farba (zobacz: farba do renowacji mebli) tablicowa nie jest kosztowna, więc nie warto się martwić, że tak oryginalny pomysł będzie jednocześnie bardzo drogi. Podobne tablice w pokojach dla dzieci charakteryzują się aktualnie istotną popularnością. Są wytrzymałe i co ważne – niezwykle funkcjonalne. Nawet najbardziej niegrzeczne dziecko ich nie zniszczy.

admin