Last modified date

Masz marzenie odnowić swoje mieszkanie w kamienicy? Znudził ci się jego stary wystrój a nie masz konceptu, jak zrobić wnętrze obecnie? Jest na to koncepcja! Najlepszym rozwiązaniem jest styl skandynawski! Czy będzie pasował do kamienicy?

meble w stylu skandynawskim
Z jakimi barwami trzeba się zaprzyjaźnić? Po pierwsze z bielą, szarościami i beżami. Dominować mają jasne kolory, lekkość i prostota. Intensywną czerwoną cegłę należy trochę stonować farbą w kolorze szarym lub beżowym. Nada to mieszkaniu delikatności i subtelności.

Czego nie może zabraknąć w naszym mieszkaniu w kamienicy? Olbrzymiej i miękkiej sofy, która jest znakiem rozpoznawczym stylu skandynawskiego. Oprócz niej wiele miękkich jaśków oraz wiklinowych koszyków. Nie powinno być krzeseł, lepiej sprawdzą się pufy, w których będziemy mogli dodatkowo coś przechować. Inne meble to klasyczne komody i regały. Powinny być naturalnym kolorze drzewa lub pomalowane na kolor biały. Minimalizm przez duże M. Warto rozglądnąć się także za kolorowymi chodnikami, obrusami, pledami. To wszystko doda pomieszczeniu charakteru, będzie totalnie przytulnie. Co w oknie? Firanka i zasłonka? Nie.

mieszkanie w stylu skandynawskim

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Styl skandynawski odrzuca tego typu dekoracje, gdyż przez okna naprawa okien warszawa mokotów ma wpływać do mieszkania dużo światła. W budynku zazwyczaj są olbrzymie okna, także lepiej aby dochodziło do lokalu jak najwięcej światła. Czy taki klimat pasuje do kamienicy? Oczywiście. Zazwyczaj bure, nieodmalowane wnętrza, dzięki ulepszeniom i kilku drobiazgom w stylu skandynawskim będą miały inny charakter. A bordowa cegła nie będzie już taka intensywna!

Interesujących koncepcji możesz poszukać na stronie:

admin