Kilka faktów o hodowli gołębi

Last modified date

Hodowanie gołębi to pasja, której poświęca się bardzo wiele osób w każdym kraju. To pasja, która chłonie dużo pieniędzy. Stawki poszczególnych, bardzo cennych gatunków gołębi dekoracyjnych albo pocztowych mogą dochodzić nawet do kilku tys. złotych.

Hodowla ptaków będzie bardzo modnym, aczkolwiek drogim, hobby. Nie chodzi tu już nawet o ceny gołębi, jak o koszt karmy. Do tego dojdą preparaty dla gołębi. Hodowca gołębi, który kultywuje swoją pasję hodowlaną wydaje spore sumy również na witaminy dla gołębi. Dostępne preparaty dla gołębi powinny kompletować ich potrzeby na białko, węglowodany, składniki mineralne i tłuszcze – zobacz preparat dla gołębia. Nawet przy stosowaniu karmy bardzo wartościowej należy im dawać specjalne witaminy dla gołębi.

Jeżeli uważasz, że niniejszy tekst jest godny zainteresowania, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik i zobacz udostępniony tu (http://www.aquablendpolska.com/) wpis – on także Cię zainteresuje.

Trzeba im także wybudować odpowiedni gołębnik, dostarczać regularnie wodę. Hodowanie ptaków wymaga więc nie tylko ogromnego nakładu pieniężnego, ale także mnóstwo czasu. Nim więc zdecydujemy się na hodowlę gołębi powinniśmy udzielić odpowiedzi na pytanie, czy jesteśmy w stanie zagwarantować tym wspaniałym ptakom właściwe warunki, czy znajdziemy wystarczającą ilość czasu, by się nimi solidnie zajmować.

wysokiej jakości preparaty dla gołębia

Autor: iStock
Źródło: iStock

Jeśli na uwzględnione wyżej pytania udzielimy pozytywnej odpowiedzi musimy w pierwszej kolejności zorganizować miejsce dla ptaszków, czyli gołębnik. Wówczas wtedy możemy nabyć ptaki. Osób hodujących gołębie w naszym kraju jest dużo, nie będziemy więc mieli kłopotów z ich zakupem. Pora także przygotować dobrą pożywkę. Ptaki, które nie odlatują z gołębników powinny być dokarmiane najlepiej dwa razy na dzień. Przede wszystkim ptaki te karmione są zbożem. Nie wszystkie ziarna mogą się nadawać do karmienia. Na pewno nie powinno się im podawać ziaren owsa i żyta. Gołębie dobrze jest dokarmiać również kukurydzą, nasionami łubinu, grochem oraz soczewicą.

Warto taką pożywkę uzupełnić także zielonkami: sałatą, seradelą, lucerną lub szpinakiem. Karmę trzeba ponadto uzupełnić środkami z witaminami. Jest to bardzo ważne w okresie zimowym (jakie witaminy dawać gołębiom). Pamiętajmy, że ptaki te dużo piją. Musimy umożliwić im stały dostęp do świeżej i czystej wody. Zimą wodę trzeba podawać wówczas po wcześniejszym jej podgrzaniu.

admin