Kiedy współczesność łączy się z konwencją, czyli słowo o oświetleniu w naszych mieszkaniach

Last modified date

Dbanie o dom rozpoczyna się już na etapie obmyślania wystroju pomieszczeń. Panie, które dysponują niepokaźnym budżetem, będą musiały poprzestać na skromniejszych rozwiązaniach, ale i w takim przypadku błyskotliwość może uczynić cuda.

Oświetlenie sufitowe LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Gospodarze bardziej nadziani mają wielkie pole do popisu i ograniczać ich może tylko wyobraźnia. Typowo konwencjonalna aranżacja zostaje odrzucona na rzecz prekursorskich i nieco ekscentrycznych rozwiązań. Wnętrze mieszkania kapitalisty najczęściej urządzone jest w stylu współczesnym i czasami właśnie z tej przyczyny może stać się obiektem krytyki, ale póki co nie uprzedzajmy faktów.

Sufit malowany na biało stał się już chyba symbolem minionej epoki, czyli Polski Ludowej. Jednak i obecnie wiele par małżeńskich decyduje się na taki właśnie kolor powały – biel, jak widać, bywa uniwersalna i odejście do lamusa raczej jej nie grozi. A poza tym pomieszczenie ze śnieżnobiałym sufitem w każdej sytuacji wygląda elegancko – źródło. Architekci wnętrz tymczasem oferują coraz to nowe aranżacje, które maja wprawić w podziw wszystkich lokatorów oraz gości. Jednym z takich rozwiązań są sufity led.

Oświetlenie typu led w ostatnich dekadach zupełnie zrewolucjonizowało nasze myślenie o oszczędzaniu energii. Staje się ono instalowane w nowo wzniesionych domach, lecz i zarządcy tych wiekowych kamienic wymieniają żarówki starego typu. Punktowe oświetlenie również pozostaje nowinką ostatnich lat, ale fraza sufity podwieszane oświetlenie nie jest nam nieznana i każdy może sobie mniej więcej wyimaginować, jak wygląda się taki wynalazek.

Przykład sufitu podwieszanego

Autor: sarae
Źródło: www.flickr.com
Gdy trzeba wzmocnić efekt niebanalności wnętrza, to warto pomyśleć także o innych kolorach lampek ledowych. W takim układzie sufity led będą wywierać jeszcze większe wrażenie. Takie oświetlenie świetnie sprawdzi się w salonie, który możemy przecież raz na 30 dni zaadaptować na salę kinową. Oglądanie filmów akcji wraz ze znajomymi przy tak dyskretnym świetle z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. A kto nie ma ochoty na realizację tak niesztampowych idei, może po prostu pomyśleć o odmiennym wyjściu z sytuacji, czyli o kinkietach. Tak czy owak, tradycyjny żyrandol żyrandol do pokoju dziecięcego w współczesnych czasach z pewnością przestał być jedynym źródłem sztucznego światła w naszych prywatnych pokojach.

Doczytaj – tu

admin