Jeżeli hobby przemienia się w zawód, to wtedy poza dużymi kosztami możemy spodziewać się przychodów

Last modified date

Każde hobby wymaga wkładu finansowego, jedno więcej, inne mniej. Jeżeli zaś nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to wtedy poza dużymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Jednak rozwój ma swoją cenę, jeśli się dokształcamy w danej dziedzinie to powinniśmy inwestować w swoją zawodową pasję, do momentu gdy osiągniemy perfekcję, w tym co robimy. Choć nawet, jeśli dotrzemy do tego miejsca wydatki niestety się nie skończą. Kształcenie to nieustanny proces podnoszenia swoich kwalifikacji. Także pisarz ponosi duże koszty swojego rozwoju, mimo, iż wielu w to nie jest w stanie uwierzyć.

sprzęt studyjny

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma super, dużo postronnych obserwatorówtak uważa, nie dość, iż pracuje w domu to mało tego, może pisać, gdzie chce. Może wyjechać nad morze, opłacić chatkę nad samym brzegiem i tworzyć. Może też zaszyć się w górach i tam szukać weny. Nie myślą natomiast ci, co tak uważają o tym, że taka sposób życia też kosztuje. Mało który twórca może sobie pozwolić na takie życie. Tylko niektórzy, tym bardziej w naszym kraju. Reszta nie ma tak kolorowo, walczą dopiero by zaistnieć, a do tego czasu zarabiają jak inni – ciężką pracą.

No to, ktoś pomyśli, jak nie ma tak fajnie to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy czy fotografowie. Nie musi raczej kupować drogiego sprzętu studyjnego typu blendy trójkątne, gitary i wzmacniacze. Nie jest zmuszony, by wkładać swoich pieniędzy w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie jest zmuszony tak jak

studio

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

profesjonalny fotograf sesja zdjęciowa wrocław wkładać swój oszczędności w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest też od zakupu sprzętu studyjnego typu ekran do studia, nie inwestuje w nowe lampy czy w najwyższej klasy obiektywy. Pisarzowi dawniej wystarczała maszyna do pisania lub czysty zeszyt. Teraz ma komputer.

Tego typu przekonanie jest błędne, gdyż pisarz, podobnie jak inni specjaliści lokują pieniądze w siebie cały czas. Przecież taki człowiek musi dużo czytać, ciągle czytać, a książki do tanich nie należą. Musi chodzić na szkolenia, dokształcać się, zawierać kontakt z ludźmi z branży, chodzić na prelekcje, które często do tanich nie należą. Musi także szukać weny, podróżować, chodzić do teatru i do kina. To przecież wszystko kosztuje. To prawda, iż nie potrzebuje kosztownego sprzętu jedynie do pisania. Starczy kartka papieru i pióro. Jednakowoż, by napełnić mózg pomysłami musi najpierw włożyć pieniądze w samorozwój.

admin