Jeżeli chcemy tworzyć samodzielnie piękne przedmioty do naszego mieszkania, to warto pomyśleć o metodzie naklejania

Ten, kto posiada zmysł dekoracyjny, ma ochotę w jakiś sposób wpłynąć na design swojego domu, aby wyglądał on niepowtarzalnie.
Jeśli dopiero rozpoczynamy próby z dekoracją typu „zrób to samodzielnie”, to powinniśmy zacząć od metody decoupage.

decoupage

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Po francusku decouper oznacza wycinać i to już powinno w zasadzie podpowiedzieć, jak wygląda taka metoda. Na różne powierzchnie nakładamy wycięte z papieru motywy i później nakładamy kilka warstw lakieru, by pod palcami nie dało się w żaden sposób wyczuć, że wzór jest przyklejony. Ma wyglądać jak namalowany. Taki jest cel i jest on najczęściej osiągany, gdyż decoupage nie wydaje się być trudną metodą. W sumie to da się w ten sposób zrobić niemal wszystko — szkatułkę na biżuterię, miskę na warzywa, ramy lustra oraz nawet wieszak na ubrania. Wydawać by się mogło, że decoupage to wyłącznie dekoracje kwiatowe, jednak nie jest to prawda. Możemy wybierać wśród tak wielu wzorów, że na sto procent znajdziemy coś idealnego. Jeżeli będzie to nasza pierwsza próba, to należy w sklepie (stacjonarnym albo internetowym) zaopatrzyć się we wszelkie potrzebne akcesoria. Na pewno będą to pędzelki, kleje i farby.

Dużo ludzi poszukuje interesujących danych na ten temat wątek. Trafnym pomysłem będzie wejść na nasz serwis. Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Takiego rodzaju tworzenie nietypowych rzeczy może być fantastycznym pomysłem na spędzanie czasu z najbliższymi.

Można z powodzeniem wciągnąć w to dzieci i zrobić z tego miłą zabawę. Dla przykładu robiona razem szkatułka może być przecież wymarzonym prezentem dla mamy z okazji jej święta lub urodzin. Trzeba jedynie uruchomić wyobraźnię.

admin