Jeśli chcesz zaaranżować kuchnię z wyrazistym akcentem

Lubisz morską toń? Chcesz na dłużej zatrzymać wspomnienia z urlopu? Chcesz mieć w swoim mieszkaniu turkusowe ściany? A może kupujesz turkusowe dodatki do wnętrz?
Akcja ŚCIANA! Szczerze radzimy pomalować pomieszczenie na ten kolor. Jest on bardzo ciepły, a także przyjemny dla oka, przede wszystkim w przypadku, kiedy wybierzemy jego delikatny, pastelowy odcień.

inspiracje

Autor: Anna Koszela
Źródło: Anna Koszela
Nie musimy przecież malować wszystkich ścian w mocnym kolory. Pozwólmy sobie na trochę szaleństwa – pomalujmy trzy ściany w kolorze delikatniejszym, bardziej pastelowym, a trzecią w żywym, bardzo intensywnym odcieniu. Nada to przestrzeni oryginalności, charakteru. Do turkusowych ścian najbardziej będą pasować ciemnozielone albo białe (zobacz białe meble stylowe) meble oraz bibeloty (turkusowe akcenty w kuchni). Dobrze będzie również wyglądać duży, masywny, wielokolorowy fotel wraz z lampą z ozdobnym abażurem . Mi turkus przede wszystkim kojarzy się bardzo z orientem, Azją i ciepłymi krajami. Jeśli jednak nie posiadamy aż tyle odwagi, by zrobić w turkusie cały pokój, pomyślmy o turkusowych dodatkach do pomieszczenia.

Zafascynował Cię nasz materiał? Jeśli tak, to przeczytaj śmiało, co znajduje się w najnowszym wpisie (https://edukacjaaktywna.pl/kabaty.html) – on także z pewnością okaże się godny zainteresowania.

Będą idealnie komponować się czarnym, co pokazuje nam internautka lou, opisując na swoim blogu kilka ciekawych inspiracji (link do bloga). Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić – starczy kilka turkusowych rzeczy. Np. turkusowy abażur lampy, ozdobny flakon, czy obrus na stole. Jeżeli chcesz wkomponować jeszcze jakiś kolor, to idealnie sprawdzi się ciemna zieleń. Najlepiej komponuje się z turkusowym kolorem, dając oryginalną ale miłą oku kompozycję kolorystyczną. Możemy także zdecydować się na pojedynczy mebel w tym kolorze – np. stolik kawowy, albo fotel. Wszystko zależy od nas!

admin