Jesienne wyzwania – a więc profesjonalne sprzątanie biur i domów

Rok pomału zbliża się do końca. Mamy początek października. To dla zakładów porządkujących okres niezwykle trudny, lecz i równocześnie jest to czas „żniw”. Aura albowiem sprzyja intensywnym robotom porządkowym. Złota, polska jesień jest ostatnim okresem żeby dokonywać prac pielęgnacyjnych zakładowego trawnika, przyciąć go ostatni raz przed przymrozkami, przenieść do bezpiecznego miejsca wrażliwe rośliny ozdobne. Do tego dochodzi jeszcze powszednie porządkowanie biur. Utrzymanie schludności w tymże czasie jest istotnie wyzwaniem. Ze względu na chlapę oraz wiatr trzeba istotnie stalowych nerwów i niemałej tężyzny fizycznej. Przy bardzo deszczowej aurze nawet profesjonalne machiny czyszczące miewają kłopoty z dotrzymaniem kroku pogodzie.

odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to dodatkowo czas, kiedy w większości umów przewidziane jest czyszczenie tapicerki, czyszczenie (zobacz http://www.czystal.wroclaw.pl/sprzatanie-biur-wroclaw-krzyki.html) żaluzji a także pranie wykładzin. Na ogół pranie wykładzin wykonuje się w dni wolne kiedy nie ma na miejscu pracowników ani petentów, gdyż pozwala to na spokojną robotę. Czyszczenie wykładzin czasem przedstawia się dość dziwnie. Przybywa na przykład samochód ze sprężarką, i przez otwory okienne wprowadza przewody. Przez nie podawany jest środek piorący lub para wodna pod wysokim ciśnieniem, (jeśli czyszczenie (zobacz usługi sprzątające wrocław cennik) biur odbywa się metodą parową). Czyszczenie parą jest ekologiczną metodą. Para wodna o bardzo wysokiej temperaturze i wielkim ciśnieniu nie tylko jest w stanie wyeliminować uporczywe zabrudzenia, zarazem jest dodatkowo środkiem antyseptycznym. Identyczną metodą czyści się żaluzje. Tego typu dokładne pranie tapicerki oraz dywanów zazwyczaj odbywa się dwa razy do roku.

Najczęściej jednocześnie realizowane jest mycie okien. Usługa owa może wydawać się dosyć prosta w realizacji, gdyż w domu starczy ciepła woda, ulubiony preparat czyszczący, silne ramiona domowego faceta i gotowe. Niestety, specjalistyczne sprzątanie biur i mycie okien jest obowiązkiem trochę w wyższym stopniu skomplikowanym. W biurowcach nierzadko spore obszary szklane znajdują się na znacznej wysokości i jednocześnie najczęściej nie są to okna ruchome, co wysoce komplikuje proces sprzątania. Konieczne jest w takim przypadku zatrudnienie pracowników mających upoważnienia do prac na wysokościach. Jesień jest zdecydowanie najtrudniejszym czasem dla przedsiębiorstw porządkujących.

A może szukasz obecnie fachowej firmy trudniącej się sprzątaniem? Zobacz tu.

admin