Last modified date

Pragniesz mieć piękne mieszkanie na poddaszu domu? A co jeśli zakupiłeś mieszkanie w uroczej kamienicy na starym mieście? Pomieszczenia są pełne skosów, a pod sufitem ze ścian umieszczone są drewniane krokwie. Przestrzeń są nietypowa, idealna do zaaranżowania warsztatu plastycznego, bawialni albo salonu.

poddasze do aranżacji

Autor: zeitfaenger.at
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jakiego rozmiaru poddaszem mamy do dyspozycji, mamy możliwość odpowiednio zaplanować na nim kilka miejsc. Możemy znaleźć miejsce do spania, rozwoju twórczego, czy kącik do zabawy dla naszych pociech. Dobrym pomysłem jest by wykorzystać predyspozycje wnętrza i zostawić klimatyczne krokwie, odczyszczając je jedynie papierem ściernym i malując transparentnym impregnatem do drewna. Po wyrównaniu ścian, wykończeniu pokoi, możemy przystąpić do ich meblowania!

poddasze

Autor: TraumTeufel666
Źródło: http://www.flickr.com

Poddasze bardzo dobrze będzie wyglądać w kolorystyce ciepłych, pastelowych kolorów – żółtym, pomarańczowym. Dobrym pomysłem jest zakupić jeszcze rolety na okna, które są wstawione w skosy. Ciekawie będą wyglądały rolety obrane na zasadzie skontrastowania intensywności kolorów – gdy ściany są jasnożółte, to rolety dobrze przetestować w kolorze dużo mocniejszym.

Zależnie od tego, jak duże są skosy na ścianach możemy zaplanować przestrzeń poddasza. W miejscach gdzie te skosy są znacząco duże warto utworzyć kącik zabaw dla dzieciaków – wyłożyć je matą, bądź puszystym dywanem, a wokółułożyć dziecięce zabawki – przytulanki, klocki lego. Warto także wsunąć tam dwuosobowy materac i zaaranżować sypialnię. Sposobów na to jak zaprojektować poddasze jest dużo.

Klimat wnętrz tworzą dodatki. Rekomendujemy zajrzeć do z wielu przewodników z cyklu „zrób to sam”, które pomogą nam stworzymy piękne, ręcznie robione poszewki na poduszki, obrazki na ściany, czy pokrowce na krzesła. Meble meble ze stali nierdzewnej na zamówienie kolorystycznie polecamy dopasować do odcienia krokwi. Doskonale nadadzą się jasne, sosnowe. Warto ustawić pod oknem komodę, na której ustawimy kilka kwiatków w barwnych doniczkach. Przyda się także niski stolik, przy którym możemy postawić kilka niebanalnych taboretów, lub większych poduch w różnokolorowych poszewkach.

admin