Jakim sposobem wydrukować obrazy

Last modified date

Druk obrazków na płótnie to znaczny wydatek. Jeżeli nie masz wygórowanych oczekiwań i ogranicza cię budżet, możesz w tani oraz prosty sposób samodzielnie zrobić obraz z fotografii na płótnie. Jakim sposobem? Za pomocą niepozornej, cieniutkiej bibułki. Szczegóły znajdziesz niżej.Przyszykuj: podobrazie malarskie (najlepiej wielkość nie większy, niż rozmiar A4), arkusz cienkiej pustej bibuły, sprawna drukarka, papier do niej, nożyczki, tasiemka, klajster i podkład Mod Podge 3w1, pędzel z pianki.

obraz na płótnie

Autor: Jill Justus
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek weź kartkę papieru do drukarki. Przyłóż ją do rogu arkusza bibułki po czym przytnij bibułkę tak, aby jej długość była o 3 cm większą, niż długość kartki papieru.

Nie chcesz skończyć intrygującego tematu na jednym artykule? Więc zachęcamy do kolejnych – kliknij w źródło Adaptery Pex 16 i wejdź na podobną witrynę.

Wielkość arkusza bibuły powinna być taka sama, jak wielkość kartki papieru.

Krok następny – fotografia na płótnie. Umieść papier do drukarki w centrum bibuły. Zagnij jej krawędzie po czym przyklej do kartki . Możesz uczynić to przy pomocy taśmy samoprzylepnej czy taśmy dwustronnej.

Etap trzeci. Na osobnej kartce wykonaj test. Oznakuj jedną jej stronę po czym zrób próbny wydruk, by przekonać się którą stronę zadrukowuje twoja drukarka. To ogromnie istotne. Musisz wszak mieć pojęcie czy ułożyć kartkę bibułką do wierzchu, czy do dna. Jeśli posiądziesz już tę cenną wiedzę, czas wydrukować fotografię. Pamiętaj, ażeby najpierw właściwie je przygotować, ustalając jego format do druku na format A4 (lub mniejszy). Możesz także przeobrazić fotografię w programie graficznym według swego uznania. Ja wyjątkowo upodobałam sobie fotografie „postarzane”, użyłam więc tzw. sepii.

Kiedy zdjęcie będzie już skończone, wydrukuj je na przygotowywanej uprzednio bibułce, pamiętając, by włożyć kartkę z bibułą do drukarki odpowiednią stroną.Zaczekaj, aż tusz na wydrukowanym zdjęciu całkowicie wyschnie. Dopiero wtedy ostrożnie odseparuj bibułkę od kartki.Teraz chwyć w dłonie podobrazie. Nanieś na rozpięte na nim płótno warstewkę Modge Podge. Użyj w tymże celu pędzelka w postaci gąbeczki.Ostrożnie połóż na płótno nadrukowaną bibułkę.

Upewnij się, że jest należycie umiejscowiona, a następnie bardzo ostrożnie rozpocznij „wmasowywać” ją w płótno okrężnymi ruchami, zaczynając od środka bibułki. Wskutek tego bibuła lepiej przyklei się do płótna. Obetnij nadwyżkę bibułki tak blisko brzegów płótna jak to tylko wykonalne. Granica między bibułką, a płótnem nie powinna być widoczna. Obraz na płótnie gotowy.

admin