Jakim sposobem się przygotować do procesu cyklinowania parkietów

Last modified date

Parkiet nadal jest popularny w większości mieszkań. Musimy jednakże wiedzieć o tym, iż parkiet wymaga większej uwagi w przypadku odpowiedniej pielęgnacji. Nie wystarcza oczyszczanie powierzchni. Niezwykle ważne bywa również, żeby raz na kilka lat poddać parkietowe podłogi także cyklinowaniu. Na szczęście nie jest to nazbyt skomplikowane przedsięwzięcie, choć wymaga nieco wysiłku oraz uwagi. Warto więc wcześniej pozyskać niezbędne wskazówki dotyczące samego procesu cyklinowania, jak również bardzo ważnego precyzyjnego przygotowania się do rozpoczęcia prac. Cyklinowanie Wrocław powinno mieć duży wpływ na to, iż nasze podłogi będą wyglądać jak nowe.

drewniany parkiet

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Cyklinowanie polega na usuwaniu wierzchniej warstwy podłogi. Zostaje wówczas zdarta i wygładzona cienka powłoka, którą następnie trzeba rzecz jasna ponownie pokryć farbą oraz lakierem. Do cyklinowania niezbędna będzie specjalna maszyna, która najczęściej nazywana jest cykliniarką. Więcej informacji na ten temat w odnośniku – usługa cyklinowania we Wrocławiu.

Zanim rozpoczniemy prace konieczne przy cyklinowaniu, powinniśmy precyzyjnie sprawdzić, czy wszystkie elementy (klapki, panele bądź deski) nie są obluzowane.

Przeczytaj więcej szczegółów na stronie (https://belbazaar.pl/meble-debowe/341-witryna-narozna-debowa-belbazaar.html) – one mogą rzucić zupełnie nowe światło na rozpatrywaną w znajdującym się na tej stronie artykule. Zwyczajnie kliknij ten odnośnik!

Aby wycyklinować powierzchnię, najlepiej jest wynająć fachową ekipę, jaka zajmie się tym obowiązkiem. Cyklinowanie Wrocław cennik nie będzie za bardzo przewyższać standardowych możliwości finansowych (na stronie: cennik cyklinowania Wrocław na cyklinek.pl). Możemy dodatkowo nabyć albo też wypożyczyć cykliniarkę i samodzielnie odnowić podłogę.

Zanim rozpoczniemy cyklinować należy bardzo szczegółowo obejrzeć powierzchnię całej podłogi i określić zakres wszystkich prac. Bardzo ważne jest również, aby wynieść przedmioty, które znajdują się w mieszkaniu, aby nie uległy one zabrudzeniu. Później powinniśmy papierem ściernym wyrównać powierzchnię. Na tej zasadzie pozbędziemy się starej powłoki. W tym przypadku powinniśmy sprawdzić, czy z podłogi nie wystają jakieś części metalowe, które podczas szlifowania mógłby zniszczyć papier ścierny.

Może przydarzyć się także i tak, że w określonym pomieszczeniu będą miejsca, w jakich nie da się cyklinować przy użyciu cykliniarki, gdyż będzie ona za duża. Wtedy najlepiej będzie wykorzystać specjalne szlifierki, nieco mniejsze, jakie sprawdzą się w przypadku trudno dostępnych miejsc. Na końcu nie możemy zapomnieć również o polerowaniu podłogi.

admin