Jakiego rodzaju lampy nocne zamieścić w sypialni, gdy lubimy nastrojową aurę?

Sypialnia jest to stanowisko, gdzie moglibyśmy się odprężyć po ciężkim dniu oraz swobodnie się przespać. Przytulne wnętrza moglibyśmy bez trudu zaaranżować przy wykorzystaniu światła oraz tapicerowanych mebli i miękkich tkanin.
Niezwykle istotne w alkowie są lampy nocne.

charakter

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Mogłyby to być subtelne lampy, które wiszą tuż nad dolną częścią łóżka albo w centralnym miejscu sufitu. Lekka forma lampy sprawi, że światło nie będzie męczyć oczu, a będzie delikatnie zmiękczać i rozpraszać światło. Doskonały wybór to lampa o materiałowym abażurze.

Jeśli zaciekawił Cię opisany temat, poznaj serwis naczynia szklane we florystyce, gdzie odnajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoją wiedzę!

Może być również stworzona z mlecznego szkła. Oprócz wymarzonego zarysu tego typu lampy, koniecznie musimy zadbać również o żarówkę, która będzie dawać miły blask. Idealne są te, jakich światło jest ciepłe oraz posiadają barwę zbliżoną do światła naturalnego. Moglibyśmy również zainwestować w regulowany ściemniacz, jeśli lubimy bawić się natężeniem światła. Dzięki temu regulatorowi zyskamy taki nastrój jaki będziemy chcieć. Niezwykle dobrym rozwiązaniem do montażu w alkowie jest również niepowtarzalny kilkuramienny żyrandol. zakupując żarówki do tego typu żyrandola powinniśmy zwracać uwagę na dobór żarówek o określonej sile. Jeżeli mamy w planach oświetlenie boczne, to w żyrandolu mogą być żarówki o mocy 35-40 W.

lampy nocne

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Niewiele osób wyobraża sobie sypialnię bez bocznych świateł. Teraz na prowadzeniu są lampy stołowe, które umieszczone są na nocnym stoliku. Kiedy wybieramy model tego rodzaju, musimy pamiętać, żeby dolna krawędź abażuru mieściła się nie wyżej niż pięćdziesiąt centymetrów od poziomu materaca. Zapewnimy dzięki temu największy komfort naszym oczom oraz nie będą się one męczyć w czasie wieczornego czytania. Pomysłem na oświetlenie sypialni są również kinkiety ścienne.

Przeważnie są to małe oraz stylowe lampy, jakie są dyskretną ozdobą całej sypialni i jest to doskonały sposób na zbudowanie nastroju. Pomimo tego, że kinkiety dają oświetlenie kierunkowe, doskonale sprawdzają się w sypialni.

admin